Google Maps: Korea Północna dostępna w szczegółach. Widać nawet obozy koncentracyjne

Firma Google przygotowała niespodziankę, z której przede wszystkim korzystają mieszkańcy Korei Południowej. Udostępniła bowiem znacznie bardziej szczegółową mapę Korei Północnej.

Korea Północna jest jednym z najbardziej odizolowanych krajów na świecie. Dochodzi tutaj do łamania praw człowieka, egzekucji i innych strasznych działań, których dopuszcza się reżim Kim Dzong Una.

Do tej pory państwo to jako ostatnie opierało się serwisowi Mapy Google, który prezentował jedynie białą plamę wzbogaconą lokalizacją stolicy (Pjongjang) oraz liniami granic. Od teraz jednak, dzięki kilkuletnim przygotowaniom Google oraz ogromnej pomocy internautów korzystających z serwisu Google Map Maker możemy korzystać z dokładnej mapy Korei Północnej (większe miasta, podział administracyjny, sieć dróg). Oczywiście najchętniej zaglądają tutaj mieszkańcy Korei Południowej, którzy od wielu lat nie mają możliwości kontaktu z mieszkającymi po "komunistycznej" stronie członkami rodziny.

Warto dodać, że dzięki uzupełnionemu serwisowi Google możemy przyjrzeć się nie tylko zwykłym zabudowaniom Pjongjangu (oraz innych największym miast), ale również takim obiektom jak ośrodek badań jądrowych i obozy dla wrogów systemu. Zresztą przekonajcie się o tym sami.


Zobacz również