Google Maps dla iOS: 10 mln pobrań w niespełna 48 godzin!

Kilka dni temu firma Google wydała aplikację Google Maps dla systemu iOS. Jak się okazuje, cieszy się ona ogromną popularnością wśród użytkowników iGadżetów.

Zastąpienie przez Apple map Google'a własnym rozwiązaniem wzbudziło nadzieję wielu właścicieli iGadżetów, którzy oczekiwali, że wraz z udostępnieniem systemu iOS 6 otrzymają także możliwość korzystania z najlepszych obecnie na rynku mobilnych map. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna: produkt ten był tak bardzo niedopracowany, że sam Tim Cook za niego przeprosił i zasugerował, aby do czasu zakończenia programu naprawczego korzystać z alternatywnych rozwiązań.

Wówczas do akcji wkroczyła firma Google, która ku zadowoleniu wielu fanboy'ów Apple udostępniła kilka dni temu aplikację Google Maps współpracującą również z najnowszym wydaniem iOS o numerze 6. Jak się okazało, słowo "wielu" było zbyt zachowawcze, gdyż zgodnie z informacjami podanymi przez Jeffa Hubera z Google nowa aplikacja w zaledwie 7 godzin od udostępnienia wspięła się na szczyt najpopularniejszych darmowych tytułów w App Store. Co więcej, w niespełna 48 godzin została pobrana aż 10 milionów razy!

No cóż, przedstawione statystyki z pewnością nie ucieszą Apple...