Google Maps dla iOS dostępne! Pierwsze opinie są bardzo dobre

W sklepie App Store w końcu pojawiła się darmowa aplikacja Mapy Google, która oferuje m.in funkcje dostępne do tej pory jedynie dla użytkowników Androida. Pobierajcie i testujcie!

Po kilku miesiącach niezadowoleni użytkownicy map Apple, które pojawiły się wraz z systemem iOS 6, otrzymali wreszcie ponownie możliwość skorzystania z alternatywnego rozwiązania jakim jest aplikacja Google Maps. Jeżeli więc ze względu na "mapową" wpadkę Apple wahałeś się z przejściem na najnowszy "jabłkowy" OS, możesz to już bez obawy zrobić, gdyż większość z pojawiających się w Sieci opinii na temat produktu Google (chwalona jest m.in jego szybkość) jest bardzo pozytywna.

Nowe mapy Google cechują się zmienionym interfejsem i w porównaniu do wcześniejszych wydań bardziej przypominają wersję na Androida oferując jednocześnie pewne dostępne wcześniej tylko dla niego funkcje. Obecnie użytkownicy aplikacji mogą m.in. liczyć na:

- nawigację "zakręt po zakręcie" z komunikatami głosowymi po polsku

- obrazy StreetView

- wytyczanie tras

- wyszukiwanie miejsc

- informacje o transporcie publicznym

Co ważne, Google udostępniło również pakiet narzędzi SDK, dzięki czemu deweloperzy będą mieli możliwość integracji nowych map z własnymi aplikacjami.

Aplikacja Google Maps została zoptymalizowana do współpracy z iPhone'em 5 i waży 6,7 MB. Jest kompatybilna z systemem iOS od wersji 5.1 i można ją za darmo pobrać tutaj.

______________________

Jak widać firma Google ostro walczy o użytkowników iOS. Wydaje się, że bardzo dobrze wykorzystała wpadkę Apple. Brawo!


Zobacz również