Google Maps dodało szczegóły do charakterystycznych obiektów w 3D

Na Mapach Google znaleźć można charakterystyczne budowle i zabytki, które pomagają orientować się w terenie. Teraz tysiąc takich obiektów uzyskało nowy rendering 3D, który zwiększa liczbę ich detali. Wśród nich są wieżowce Burj Khalifa w Dubaju i Petronas Towers w Kuala Lumpur oraz opera w Sydney.

Google Maps

Na blogu Google czytamy, że nowe odwzorowania budynków są na razie dostępne tylko w tradycyjnej wersji Map Google. Wersja Google Maps GL z grafiką 3D akcelerowaną sprzętowo czeka jeszcze na wprowadzenie nowych obiektów.

Paul Messmer z Google wierzy, że poprawiony rendering budynków 3D będzie dużą pomocą dla turystów. Uważa on, że porównanie obiektów znajdujących się w Google Maps z tymi, które widzimy w rzeczywistości może pomagać w orientacji w terenie. Dodaje on, że połączenie budynków 3D oraz funkcji Street View i kierunków jazdy daje najlepszą mapę turystyczną na świecie.

Dział Google zajmujący się mapami nie próżnuje i udoskonala swoje produkty. Niedawno w Google Maps zagościły nowe zdjęcia satelitarne wysokiej jakości wykonane pod kątem 45 stopni. Nowości pojawiły się także w programie Google Earth 6.2. Otrzymał on nowy silnik renderujący, który zaciera różnice między zdjęciami wykonanymi przez różne satelity w różnych warunkach pogodowych.