Google Meet z darmowymi połączeniami do marca 2021 roku

Google reaguje na drugą falę pandemii COVID-19. Wydłużono darmowe połączenia powyżej 60 minut w Google Meet do marca 2021 roku.

Usługi takie, jak Google Meet, Microsoft Teams czy Skype w 2020 roku znacząco przybrały na znaczeniu. Wszystko w związku z social distancingiem wywołanym przez pandemię COVID-19. Praca zdalna wymusiła szybkie przejście na nowe narzędzia, które ułatwiają komunikację z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Dotyczy to nie tylko firm i przedsiębiorstw, ale także osób prywatnych oraz sektora edukacji.

Google Meet
Źródło: pcworld.com

Google Meet

Źródło: pcworld.com

Wielkie firmy technologiczne starają się ułatwić funkcjonowanie w nowej normalności z wykorzystaniem swoich narzędzi i rozwiązań. Google poinformowało właśnie, że przedłuża darmowy dostęp do Google Meet do marca 2021 roku. Jedynym wymogiem jest posiadanie aktywnego konta Gmail.

Google na początku tego roku zniosło ograniczenia w usłudze Meet. Każdy użytkownik może tworzyć bezpłatne spotkania bez ograniczeń czasowych. Przed pandemią darmowe wideo czaty były ograniczone do 60 minut.

Wyszukiwarkowy gigant zapewnił także dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, które pozwalają na tworzenie spotkań z maksymalnie 250 użytkownikami oraz transmitowanie na żywo jednego wydarzenia dla 100 tysięcy użytkowników w tym samym czasie. Istnieje również możliwość zapisywania wydarzenia na dysku Google.

Google przedłużyło okres bez ograniczeń dla wszystkich użytkowników do 31 marca 2021 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop który idealnie nada się do wideokonferencji ora zapoznaj się z naszą recenzją tego sprzętu.

Źródło: techradar.com