Google Music Store jest już blisko?

W tym tygodniu Google organizuje tajemniczą konferencję. W zaproszeniach na to wydarzenie firma stosuje popkulturowy idiom "These Go To Eleven" związany z muzyką, a wskazujący na to, że Google ma zamiar zrobić coś wyjątkowego i lepszego niż wszystko, co widzieliśmy do tej pory.

Google Music Store dla Androida i Google

Google otworzyło swój serwis muzyczny Google Music w maju. Jest to wersja beta dostępna tylko dla mieszkańców USA. Pozwala on na przechowywanie w chmurze 20 000 utworów i strumieniowe odtwarzanie ich na różnych urządzeniach. Ostatnio jednak zrobiło się głośno o tym, że powstanie również powiązany z tym serwisem sklep muzyczny - Google Music Store.

Według spekulacji, nowy sklep zostanie połączony także z serwisem społecznościowym Google+ i pozwoli na jednorazowe, darmowe wysłuchanie utworów kupionych przez znajomych z serwisu. Sklep Google byłby jednoczesną odpowiedzią na integrację Facebooka ze Spotify (funkcja niedostępna w Polsce) oraz na planowany serwis iTunes Match połączony z chmurą iCloud firmy Apple.

Tajemnicza konferencja Google zaplanowana jest na środę, 16 listopada. Odbędzie się o 23:00 czasu polskiego i będzie transmitowana na żywo w serwisie YouTube. Zobaczymy, jak wygląda coś ekstra (These Go To Eleven) w wykonaniu Google.