Google Nexus 10 w odświeżonej wersji zaoferuje 4-rdzeniowy CPU i 8-rdzeniowy GPU

Serwis SlashGear poinformował, że Google szykuje się do odświeżenia tabletu Nexus 10. Dzięki temu urządzenie zaoferować ma znaczny wzrost wydajności.

Obecnie sprzedawany Nexus 10 został zaprezentowany na zeszłorocznej konferencji Google I/O. Urządzenie to oferuje do dyspozycji użytkowników dwurdzeniowy procesor A15 oraz czterordzeniowy układ graficzny Mali T604. Serwis SlashGear twierdzi jednak, że aby zmniejszyć "wydajnościowy" dystans do uciekającej konkurencji Google szykuje się do odświeżenia swojego tabletu. Miałoby ono polegać na skorzystaniu z czterordzeniowego procesora oraz 8-rdzeniowego układu graficznego Mali-T678.

Kiedy premiera?

Odświeżony tablet Google (najprawdopodobniej nie zaoferuje on żadnych zewnętrznych zmian) może zostać zaprezentowany już podczas mających się rozpocząć pod koniec przyszłego miesiąca w Barcelonie targach Mobile World Congress. Z racji tego, że pozostało do nich już naprawdę niewiele czasu bardziej sensownym miejscem wydaje się jednak konferencja Google I/O 2013, która odbędzie się pomiędzy 15, a 17 maja.


Zobacz również