Google Nexus 5 pojawia się u pierwszego zagranicznego operatora

Październik już prawie minął, a nadal nie mamy żadnych informacji o nowym smartfonie prosto od Google. Oficjalnej zapowiedzi może i nie ma, ale nie przeszkodziło to jednemu z kanadyjskich operatorów telefonii komórkowej w rozpoczęciu zbierania wstępnych rezerwacji na spodziewany LG Nexus 5.

Google wodzi użytkowników za nos od miesiąca. Firma nie komentuje oczywiście kolejnych przecieków dotyczących premiery nowego smartfonu, ani żadnych plotek na temat prezentacji kolejnej wersji Androida o nazwie 4.4 KitKat. Wiele źródeł podawało jako przewidywalny czas premiery obu nowości koniec października.

Miesiąc ma się ku końcowi, a oficjalnego potwierdzenia istnienia smartfona LG Nexus 5 nie ma. Przez chwilę pojawił się on nawet na stronie Google Play i obecny jest na licznych przeciekach, ale twórcy Androida nabierają wody w usta. Okazuje się, że bardziej otwarte są inne firmy, w tym jedna sieć komórkowa z Kanady.

Google Nexus 5 pojawia się u pierwszego zagranicznego operatora
LG Nexus 5 pojawił się na stronie operatora Wind na Facebooku. Chętne osoby mogą zapisać się tam na listę oczekujących na nowe informacje dotyczące tego telefonu. Oprócz tego sieć umieściła też specyfikację, która potwierdza wszystkie poprzednie plotki i uspokaja osoby zainteresowane modelem o pojemności pamięci wewnętrznej 32 GB.

Nowy LG Nexus 5 ma wedle danych udostępnionych przez operatora mieć ekran 4,95 cala o rozdzielczości Full HD i aparat 8 MP, a całość napędza czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. W podstawowej wersji będzie miała pojemność 16 GB.