Google Nexus 5 - "wyciekła" 281-stronicowa dokumentacja techniczna

Google LG Nexus 5 to smartfon pożądany przede wszystkim przez osoby chcące dysponować "gołą" i zawsze najnowszą wersją Androida. Do Sieci wyciekła właśnie jego 281-stronicowa dokumentacja techniczna.

Nexus 5, czyli następca smartfona Nexus 4, "wypłynął" po raz pierwszy na filmie zarejestrowanym z okazji postawienie przed kampusem Google nowego "pomnika" symbolizującego nadchodzący system Android 4.4 KitKat. Nieco później serwis Myce.com dotarł do pliku dziennika pochodzącego ponoć z Androida Key Lime Pie (kompilacja KRS74H) uruchomionego na tym oczekiwanym przezwielu konsumentów gadżecie. Dzięki temu mogliśmy upewnić się, że będzie on produkowany przez koreańską firmę LG oraz poznać jego specyfikację.

Dzisiaj mam okazję przedstawić Wam, jak sądzę, bardziej wiarygodne informacje na temat smartfona Nexus 5. Serwis Android Police dotarł bowiem do projektu jego dokumentacji technicznej, w którym znajdziemy szereg zdjęć, rysunków oraz dokładną specyfikację. Warto zaznaczyć, że jest ona zgodna z wcześniejszymi spekulacjami i przedstawia się następująco:

- 4,95-calowy wyświetlacz 1080p display (IPS TFT)

- 16/32 GB wewnętrznej pamięci

- 2 GB pamięci RAM

- procesor Snapdragon 800 2.3GHz

- aparat 8 MP OIS, kamerka 1,3 MP

- bateria 2300 mAh

- czujniki: akcelerometr, żyroskop, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy, barometr

- slot Micro SIM

- powiadomienia LED

- bezprzewodowe ładowanie

- NFC

- Bluetooth 4.0

- UMTS/GSM/CDMA/LTE

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przejrzenia wspomnianej dokumentacji, która liczy 281 stron.

Zobacz również:

  • Chrome - historia aktualizacji [20.10.2021]