Google Nexus 5 wycofany ze sprzedaży

Mamy złą wiadomość dla osób, które chciały kupić smartfon LG Nexus 5. Google poinformowało, że telefon został na stałe wycofany z oferty.

Google potwierdziło, że poprzedni topowy smartfon z rodziny Nexus zostaje wycofany ze sprzedaży. Nexus 5 nie będzie już dłużej produkowany. W sklepie Google Play nie da się już kupić telefonu z czystym Androidem o przekątnej ekranu krótszej, niż 6 cali o dobrych parametrach. W ofercie Google pozostał wyłącznie phablet Nexus 6 wyprodukowany przez Motorolę.

Nexus 6 od Motoroli to najnowszy telefon z linii Nexus. To urządzenie o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Najnowszy Nexus działa pod kontrolą czystego Androida, ale dla wielu osób będzie on zbyt duży. Motorola przygotowała dla Google phablet, który ma przekątną długosci 6 cali, przez co gabaryty urządzenia są znacznie większe, niż smartfonów z najwyższej półki od innych firm.

Na szczęście w sprzedaży jest jeszcze kilka urządzeń, które będą dobrym wyborem dla osób, które nie zdążyły kupić Nexusa 5. Użytkownicy zainteresowani smartfonem z czystym Androidem, który byłby mniejszy od Motoroli Nexus 6 mogą wybrać inny smartfon Motoroli. Jedną z ciekawszych propozycji jest Motorola Moto X, czyli smartfon z niemal czystym Androidem, który wyposażony został w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości 1080p. Producent dodał zaledwie kilka dodatków do systemu.

Trzeba też pamietać, że Google wycofało Nexusa 5 z oferty sklepu Google Play. Urządzenie nadal da się kupić w polskich sklepach z elektroniką oraz u operatorów telefonii komórkowej. Dobrą propozycją są też niedostępne w Polsce telefony z rodziny Google Play Edition. To topowe smartfony od takich firm jak Sony, Samsung i HTC bez nakładki producenta.

źródło: theverge.com