Google Nexus 5 "złapał" w benchmarku smartfon Apple iPhone 5S

W benchmarku GFXBench pojawiły się dane smartfona Nexus 5. Wynika z nich, że pod względem grafiki może on zaoferować potężną wydajność.

Tuż po zapowiedzeniu systemu Android 4.4 KitKat Google "niechcący" uchwycił na filmie oczekiwanego przez wielu konsumentów następcę smartfona Nexus 4, czyli model Nexus 5. Dzisiaj mam okazję przedstawić Wam kolejne informacje z nim związane. Jego dane pojawiły sę bowiem właśnie w bazie benchmarku GFXBench.

Co z nich wynika?

To, że jeżeli są prawdziwe, Nexus 5 zaoferuje nam naprawdę dużą wydajność w zakresie grafiki. W teście GFXBench T-Res HD Off-screen osiągnął bowiem identyczny wynik, jak dotychczasowy lider, czyli wprowadzony niedawno na rynek iPhone 5S:

Google Nexus 5 "złapał" w benchmarku smartfon Apple iPhone 5S

Google Nexus 5 - benchmark

Jak widać, Nexus 5 pozostawia w tyle "androidową" rodzinę. Należy tutaj jednak zauważyć, że w odróżnieniu od niej nie tylko korzysta z "gołego" Androida, ale jego najnowszej wersji - 4.4 KitKat.

Kiedy premiera rynkowa?

Niestety oficjalnie nic nie wiadomo. Z zamieszczonej niedawno w sklepie Amazon przez firmę SPIGEN ofercie sprzedaży pokrowca dla Nexusa 5 wynika jednak, że możemy go oczekiwać na rynku 31 października:

Google Nexus 5 "złapał" w benchmarku smartfon Apple iPhone 5S

Pokrowiec dla smartfona Nexus 5