Google Nexus 6 będzie "odchudzoną" wersją smartfona LG G3

Najnowsze sieciowe doniesienia sugerują, że smartfon Nexus 6 zostanie oparty na nadchodzącym flagowym smartfonie firmy LG, modelu G3.

Sundar Pichai, szefem działów Chrome i Androida w Google, zapowiedział podczas niedawno zakończonych targów Mobile World Congress w Barcelonie, że smartfon Nexus 6 nie zostanie zaprezentowany wcześniej niż w drugiej połowie 2014 roku. Biorąc pod uwagę daty premier modeli Nexus 4/Nexus 5 nie jest to zaskakujące i oznacza, że kolejnego Nexusa zobaczymy prawdopodobnie na przełomie października i listopada.

Zanim jednak do tego dojdzie z pewnością będziemy świadkami wielu spekulacji na jego temat. Najświeższe pochodzą z serwisu Gizmodo, który twierdzi, że Nexus 6 będzie "odchudzoną" (bardziej smukła linia, mniejsza waga) wersją smartfona LG G3, którego premiery powinniśmy się spodziewać w drugim kwartale 2014 roku.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]

LG G3 - kilka słów

Z dotychczas pojawiających się spekulacji wynika, że LG G3 może zaoferować:

- ekran 5,5 cala o rozdzielczości Quad-HD (żaden z flagowych smartfonów konkurencji nie oferuje takiego wyświetlacza)

- autorski procesor LG lub Qualcomm Snapdragon 805

- 2 lub 3 GB RAM

- aparat 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu

Na koniec warto jeszcze dodać, że spekuluje się również, iż firma LG szykuje także dla Google smartwatch, który miałby być zaprezentowany w maju wraz z nowym tabletem Nexus 8.