Google Nexus 6, czyli LG G3 ze skanerem linii papilarnych pod ekranem

Smartfon Google Nexus 6 będzie bazował na nadchodzącym smartfonie LG G3.

Sundara Pichai, wiceprezes Google, potwierdził, że premiera smartfona Nexus 6 będzie miała miejsce w drugiej połowie 2014 roku. Biorąc pod uwagę daty premier poprzedników, Nexusa 4 i Nexusa 5, wydaje się, że najprawdopodobniej miał tutaj na myśli październik lub listopad.

Nexus 6 również od LG

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami Nexus 6, podobnie jak Nexus 4 i 5, produkowany ma być przez firmę LG i bazował będzie na mającym mieć premierę 27 maja smartfonie G3. Potwierdził to też właśnie serwis Android Geeks, który dotarł do źródła zaangażowanego w rozwój Nexusa 6. Dodatkowo dowiadujemy, że urządzenie to, które przejmie większość elementów wspomnianego modelu G3, będzie dysponowało czytnikiem linii papilarnych umiejscowionym, podobnie jak w przypadku iPhone'a 5S, pod ekranem. W związku z tym ekran ten, w odróżnieniu od 5,5-calowego panelu LG G3, cechować ma się mniejszą, 5,2-calowa przekątną.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [28.10.2021]
  • Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę
  • Redmi Note 11 już są i wyglądają świetnie! Kiedy trafią do Polski?

Nexus 6 - ostatni Nexus?

Na koniec warto dodać, że być może Nexus 6 będzie ostatnim urządzeniem z linii Nexus. W przyszłości zostanie ona bowiem prawdopodobnie zastąpiona przez nową linię smartfonów i tabletów Google Silver.