Google Nexus 6 z systemem Android L pojawi się jesienią!

To oficjalna wiadomość: Google nie zamierza rezygnować ze smartfonów z linii Nexus. Szykujcie się na jesienną premierę Nexusa 6!

Kilka tygodni temu wybieraliśmy najlepszy smartfon z Androidem spośród najnowszych flagowych modeli dostępnych na rynku. Z pewnością część z Was jest jednak zdania, że urządzenia te przegrałyby porównanie ze smartfonem Nexus 6. Niestety w maju pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, z których wynikało, że urządzenie to nie powstanie. Miałoby bowiem zostać zastąpione przez pierwszy smartfon z linii Silver.

Nexus 6 jednak będzie!

Dla osób, które się tym zmartwiły, mam dobrą informację. Szef zespołu inżynierskiego Androida, Dave Burke, w udzielonym właśnie wywiadzie dla ReadWrite zapowiedział bowiem, że Google zamierza kontynuować program Nexus. Zadeklarował też, że jesienią na rynek trafi kolejny smartfon zbudowany w ramach wspomnianego programu (wcale jednak nie jest pewne, że będzie się nazywał Nexus 6), któremu towarzyszyła będzie premiera nowego systemu Android L.

Nexus 6 - czego możemy oczekiwać?

Z pojawiających się wcześniej spekulacji wynikało, że Nexus 6 będzie zbudowany w oparciu o smartfon LG G3. W odróżnieniu od niego ma być jednak nieco smuklejszy oraz oferować umieszczony pod 5,5-calowym ekranem QHD skaner linii papilarnych.