Google Nexus 7: dwie stacje dokujące dla tabletu Asusa

Asus wprowadza do oferty dwie nowe stacje dokujące. Jedna z nich przeznaczona jest wyłącznie do tabletu Asus Nexus 7, podczas gdy druga umożliwi bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi również innych tabletów.

Nexus 7 to referencyjny tablet Google działający pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android. Wyprodukowany został przez Asusa i ze względu na świetny stosunek ceny do jakości stał się sprzedażowym hitem. Wszyscy obecnych i przyszłych posiadaczy tego urządzenia ucieszyć powinno to, że niedługo w sprzedaży pojawią się do niego dodatkowe akcesoria w postaci dwóch stacji dokujących.

Google Nexus 7: dwie stacje dokujące dla tabletu Asusa

Pierwsze akcesorium będzie Asus Dock for Nexus 7 (2013), czyli stacja dokująca przeznaczona wyłącznie do drugiej, czyli najnowszej generacji tego udanego tabletu Asusa. Pozwoli ona na umieszczenie urządzenia pod dość ostrym kątem zarówno w trybie poziomym, jak i pionowym. W stacji umieszczono porty microHDMI oraz USB, co pozwoli na przesyłanie obrazu na osobny ekran oraz jednoczesne ładowanie tabletu. Niestety nie ma jeszcze informacji na temat ceny tego gadżetu oraz nie wiadomo nic o jego dostępności w Polsce, ponieważ dystrybucja będzie realizowana przez Google Play.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
  • RTV Euro AGD: do 640 zł zwrotu za zakup sprzętu MSI
Google Nexus 7: dwie stacje dokujące dla tabletu Asusa

Znamy już natomiast cenę drugiej stacji dokującej oznaczonej Asus PW100. To kosztująca 69 euro uniwersalna podstawka wyposażona w moduł bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi. Będzie można położyć na niej nie tylko Nexusa 7, ale też dowolny inny tablet, który także obsługuje ładowanie przez Qi. Oczywiście urządzenie musi pasować wymiarami.