Google Nexus 8 ma tym razem zostać wyprodukowany przez HTC

Google Nexus to linia urządzeń, które powstają w ścisłej współpracy twórców systemu Android i wiodących producentów tworzących smartfony i tablety z tym systemem. Do tej rodziny sprzętów mobilnych może dołączyć niedługo Nexus 8, którego produkcją ma się zająć HTC.

Ostatnie urządzenia z linii Google Nexus, czyli smartfony Nexus 4 i Nexus 5 oraz obie generacje tabletów Nexus 7 stworzyły dwie firmy. Za smartfony odpowiadało koreańskie LG, a tabletami zajął się ASUS. Wcześniej jednak urządzenia z tej rodziny tworzyli inni producenci i sporo wskazuje na to, że gigant z Mountain View po raz kolejny zdecyduje się na skorzystanie z usług innego wykonawcy i tym samym powróci do korzeni.

Tym razem produkcją nowego tabletu, którym miałby być Nexus 8, ma się zająć HTC. Decyzja ta ma być związana z faktem, że ASUS chce skupić się na produkcji własnych tabletów. To spora szansa dla tajwańskiej firmy HTC, która po kilku latach przerwy chce wrócić na rynek tabletów, gdzie do tej pory wydała zaledwie dwa średnio udane modele. O samym urządzeniu nie wiadomo jak na razie nic ponad to, kto ma być jego producentem i jakiej wielkości będzie miał ekran - jak wskazuje nazwa, ma być to pierwszy ośmiocalowy tablet od Google.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę
Google Nexus 8 ma tym razem zostać wyprodukowany przez HTC

Google Nexus 8, jeśli powstanie, nie będzie pierwszym urządzeniem z rodziny Nexus wyprodukowanym przez HTC. Tajwański producent odpowiada w końcu za stowrzenie protoplasty wszystkich Nexusów, czyli smartfona Nexus One. Tego, czy informacje o ośmiocalowym tablecie Google Nexus 8 wyprodukowanym przez HTC dowiemy się w dniach 25 i 26 czerwca, kiedy w San Francisco odbędzie się coroczna konferencja Google I/O.