Google Nexus One - supertelefon, czy rozdmuchana bańka?

Pierwsze wyniki - sprzedaż słabsza niż oczekiwano

Google Nexus One - supertelefon, czy rozdmuchana bańka?

Nexus One na aukcjach Allegro

Jak się okazało Nexus One nie tylko nie "zabił" iPhone'a, ale nawet się do niego nie zbliżył. Bardzo delikatnie mówiąc nie miał zbyt udanego rynkowego otwarcia. Z opublikowanego przez zajmującą się analizowaniem wykorzystania aplikacji mobilnych w Internecie firmę Flurry raportu wynika bowiem, że w pierwszym tygodniu od premiery (5 - 12 stycznia) sprzedał się on w liczbie zaledwie 20 tysięcy sztuk. Jest to znacznie gorszy wynik od produktów konkurencji - w takim samym okresie od swojej premiery sprzedało się bowiem aż 1 600 000 iPhone'ów 3GS, 250 000 Motoroli Droid i 60 000 telefonów MyTouch 3G.

Dostępność w Polsce

Za Nexusa One w sieci T-Mobile trzeba zapłacić 179 USD, natomiast bez wiązania się umową mieszkańcy wybranych krajów mogą go kupić za 530 USD wchodząc na uruchomioną w tym celu przez Google'a specjalną stronę internetową.

Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie trafi na nasz rynek (zainteresowanie nim potwierdziła już sieć Play). Można go już jednak nabyć za pośrednictwem serwisu Allegro - w opcji "kup teraz" kosztuje od 1899 zł do 2499 zł.

Podsumowanie

Nexus One to wydajny sprzęt cechujący się dodatkowo solidnym wykonaniem oraz smukłą konstrukcją (jest cieńszy od iPhone'a 3GS). Nie jest jednak tak rewolucyjny jak obiecywało Google i raczej kiepski z niego "iPhone killer".

Być może jednak Gigant z Mountain View wyciągnie odpowiednie wnioski i zaprezentuje wkrótce kolejne modele smartfonów, które będą cechowały się "tym czymś" co przyciągnie rzesze klientów; poświęci też więcej wysiłku w rozwój "ekosystemu" Android oraz promocję. Jeżeli tak się stanie, będzie miał szansę powalczyć z Apple.

Zobacz film porównujący telefon Google'a z konkurentami:

Polecamy również zabawną animację Patricka Boivina reklamującą Nexusa: