Google Now Launcher będzie instalowany domyślnie na urządzeniach ZTE

Chiński producent sprzętów elektronicznych ZTE ogłosił, że nowe smartfony jego produkcji działające pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat będą wyposażone w Google Now Launcher, czyli ekran domowy identyczny jak w urządzeniach Google Nexus.

System Android rozwijany przez Google wykorzystywany jest w smartfonach i tabletach najróżniejszych firm. Producenci starają się wyróżnić wśród konkurencji nie tylko specyfikacją techniczną i wyglądem urządzenia, ale też modyfikacjami oprogramowania. System Android doczekał się szeregu nakładek, które w mniejszym lub większym stopniu modyfikują wygląd oprogramowania znanego z Nexusów.

Najczęściej i największe zmiany w interfejsie Androida dotykają ekran główny, czyli tak naprawdę osobną aplikację pozwalającą użytkownikowi na umieszczanie w dowolnym układzie ikon aplikacji i widzetów. Praktycznie każdy producent tworzy własną aplikaję tego typu nazywaną launcherem, a do tej pory Google Now Launcher, czyli ekran główny od twórców Androida dostępny był wyłącznie na Nexusach.

Użytkownicy niektórych modeli smartfonów i tabletów z Androidem mogli zainstalować Google Now Launcher we własnym zakresie, ale domyślnie nie był on do tej pory dostępny na smartfonach oferowanych bezpośrednio przez producentów. Ten stan rzeczy chce zmienić chińska firma ZTE, która postanowiła oferować Google Now Launcher w swoich urządzeniach działających pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Pierwszym smartfonem ZTE, który będzie miał preinstalowany Google Now Launcher to ZTE Blade Vec 4G. Urządzenie czeka jeszcze na swoją oficjalną prezentację, która odbędzie się lada dzień w Hong Kongu. Kolejne smartfony, które trafią do oferty, również mają mieć wgrany ekran główny od Google. Możliwe też, że za przykładem ZTE podążą również inni producenci.

źródło: androidcentral.com