Google Now w App Store. Sprawdźcie, jak wypada na tle Siri

Po wielotygodniowych staraniach aplikacja Google Now znalazła się w końcu w ofercie sklepu App Store.

Google Now to reagujący na nasze polecenia system, który został udostępniony przez Google wraz z Androidem 4.1 Jelly Bean. Jest to konkurencyjne rozwiązanie w stosunku do asystenta Siri dostępnego dla użytkowników wybranych gadżetów Apple. W połowie poprzedniego roku przedstawiliśmy test obu tych produktów.

W połowie marca dzięki zamieszczonemu przez przypadek (chyba) w serwisie YouTube filmowi promocyjnemu dowiedzieliśmy się, że Google zamierza wkroczyć do jaskini lwa i udostępnić Now dla użytkowników korzystających z systemu iOS. Po kilku tygodniach, w trakcie których Eric Schmidt zarzucił nawet Apple przedłużanie procesu weryfikacyjnego, sporna aplikacja trafiła w końcu do App Store.

Now 3.0.0. "waży" nieco ponad 20 MB i przeznaczony jest dla iPadów, iPhone'ów i iPodów touch pracujących pod kontrolą systemu iOS 5, lub jego nowszych wersji. Oferuje wsparcie dla języka polskiego i wszystkie najważniejsze funkcje "androidowej" wersji. W pojawiających się do tej pory komentarzy użytkownicy skarżą się jednak na stałe wykorzystywanie GPS-a, co wpływa niestety niekorzystnie na czas pracy na baterii.

Aplikację możecie pobrać tutaj.

__________________________

Jeżeli zdecydujecie się na wypróbowanie możliwości Now, zachęcam do podzielenia się opinią na jej temat w komentarzu.