Google Now w języku polskim już dostępne, ale wymaga jeszcze szlifów

Dla użytkowników smartfonów z systemem Android mamy dobrą wiadomość. Preinstalowany w systememie asystent głosowy o nazwie Google Now zyskał wreszcie wsparcie języka polskiego. Nie działa jeszcze w pełni tak jak można by sobie tego życzyć, ale obsługuje już podstawowe funkcje.

Google Now to jeden z najciekawszych dodatków, jakie przygotowało Google dla swoich użytkowników. Wirtualny asystent nie tylko sam wysyła powiadomienia, gdy uzna to za stosowne, ale też odpowiada na pytania użytkownika zadawane językiem naturalnym.

Do tej pory jednak można było z Google Now rozmawiać, podobnie jak z Siri od Apple i Cortaną od Microsoftu, tylko w obcym języku np. angielskim. To się jednak wreszcie zmienia. Asystent Google dostał już wsparcie naszego ojczystego języka, z czego mogą skorzystać pierwsi użytkownicy.

Google Now w języku polskim już dostępne, ale wymaga jeszcze szlifów

Google Now to asystent głosowy na smartfonach z Androidem

Google Now nie działa jednak na razie w pełni idealnie. Nie wszystkie zapytania rozpoznaje poprawnie. Nie do końca działa też komenda "otwórz #nazwa aplikacji#", która działa tylko z niektórymi programami zainstalowanymi na smartfonie użytkownika.

Pozostaje mieć nadzieję, że Google szybko naprawi błędy. Firma z Mountain View jednak jako pierwsza z trzech głównych dostawców mobilnych systemów operacyjnych zdecydowała się dodać wsparcie naszego języka.

Pytanie, kiedy w ślady Google pójdzie Microsoft ze swoją Cortaną i Apple z Siri. Na prezentacji Windows 10 nie było mowy o obsłudze nowych języków, ale z kolei w kodzie iOS znaleziono już przesłanki, że w przyszłości wsparcie dla języka polskiego może się pojawić.