Google Now wprowadza funkcję znajdowania samochodu

Aplikacja ta może okazać się dla jednych rzeczą użyteczną, dla innych "rozwiązywaniem problemu pierwszego świata". Nowa usługa przeznaczona jest dla tych osób, które... zapomniały, gdzie zaparkowały samochód.

Parking location to wprowadzony w ostatniej aktualizacji osobisty asystent, który ma pomóc roztargnionym w odnalezieniu zaparkowanego auta. Aplikacja zapamiętuje położenie wozu i na życzenie użytkownika wyświetla jego lokalizację. Używa do tego sensorów rejestrujących opuszczenie pojazdu, który poruszał się. Jak jednak zgłaszają to ludzie w komentarzach na stronie Google+, Parking location potrafi w związku z tym podawać położenie... autobusu, z którego się wysiadło o wiele wcześniej, podobnie rzecz się ma z innymi środkami lokomocji, gdzie użytkownik jest tylko pasażerem.

Google Now wprowadza funkcję znajdowania samochodu

Google obiecuje ulepszyć tą usługę, jednak póki co wielu ludzi decyduje się na jej wyłączenie. Działa ona pod Androidem 4.1 i wyższymi wersjami. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie, gdy zaparkowało się auto na wielkim parkingu przed centrum handlowym, jednak z drugiej - trzeba być mocno oderwanym od rzeczywistości, aby zapomnieć, gdzie zostawiło się własny wóz.