Google Now ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Asystent do smartfonów z systemem Android doczekał się właśnie bardzo istotnej aktualizacji. Od teraz Google Now będzie wyświetlać nowy typ powiadomień i kart bezpośrednio w aplikacji, które będą pochodzić od twórców zewnętrznych aplikacji.

Google Now to wirtualny asystent przygotowany dla użytkowników systemu Android, przeglądarki Chrome i aplikacji Google Search do systemu iOS. Konsumenci mogą nie tylko zadawać swoim urządzeniom elektronicznym pytania, ale też otrzymują informacje, o które jeszcze nie zdążyli poprosić.

Google już teraz analizuje zachowania i nawyki użytkownika w celu dostarczania mu interesujących informacji jak tylko uzna, że będą potrzebne. Do tej pory Google Now mogło poinformować użytkownika o pogodzie po wylądowaniu w nowym mieście, korkach na trasie prowadzącej do następnego spotkania zapisanego w kalendarzu lub wynikach ostatniego meczu ulubionej drużyny.

Google Now od teraz ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Google Now od teraz ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Od teraz Google Now integruje się również z wieloma usługami zewnętrznymi. Wśród partnerów Google znalazły się takie firmy trzecie, jak Pandora, Airbnd, Lyft i Zillow. Propozycje i powiadomienia od nich pojawią się w formie nowych kart w Google Now. Integracja usług od zewnętrznych deweloperów znacząco zwiększy użyteczność Google Now.

Dla przykładku, jeśli użytkownik Airbnb będzie szukał miejsca noclegowego w wyszukiwarce Google, to później Google Now zaproponuje mu w formie karty miejsce na nocleg. Użytkownik Lyft po wylądowaniu w obcym mieście może dostać propozycję zamówienia kursu bezpośrednio przez asystenta.

W przyszłości Google Now ma wzbogacić się o kolejnych partnerów i pozostaje mieć nadzieję, że znajdą się wśród nich także polskie firmy.