Google Now ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Asystent głosowy przygotowany dla użytkowników systemu Android może doczekać się niedługo ważnej aktualizacji. W Google Now w przyszłości mogą pojawić się powiadomienia pochodzące od zewnętrznych aplikacji dzięki udostępnieniu odpowiedniego API.

W smartfonach z systemem Android użytkownicy mogą skorzystać z pomocy asystenta głosowego o nazwie Google Now. To odpowiedź giganta z Mountain View na Siri od Apple. Oprogramowanie konkuruje też z takimi rozwiązaniami jak Cortana będąca dziełem Microsoftu oraz instalowany na urządzeniach z zielonym robotem S Voice od Samsunga.

Google Now można uruchomić na smartfonach i tabletach z Androidem. Dostęp do asystenta głosowego mają też użytkownicy iPhone'ów i iPadów w aplikacji Google Search oraz osoby korzystające z przeglądarki Google Chrome na komputerach.

Celem asystenta głosowego Google jest nie tylko odpowiadanie na pytania użytkownika, ale też przewidywanie tego, czego chciałby się dowiedzieć. Usługa wysyła powiadomienia na podstawie wprowadzonych przez użytkownika modyfikacji w ustawieniach, jego wcześniejszych wyszukiwań, danych z kalendarza, lokalizacji itp.

Google Now ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Google Now będzie wspierać zewnętrzne aplikacje

W przyszłości możliwości Google Now mogą być jeszcze szersze. Twórcy tego asystenta głosowego zapowiedzieli udostępnienie API, dzięki któremu swoje powiadomienia w ramach tej usługi będą mogli wysyłać do użytkownika twórcy aplikacji trzecich w formie kolejnych kart.

O planach Google związanych z rozwojem asystenta głosowego poinformowała Aparna Chennapragada, obecna szefowa projektu Google Now. Dzięki udostępnieniu API w usłudze będą mogły pojawiać się treści od niezależnych deweloperów, a nie tylko od kilkudziesięciu partnerów, o współpracy z którymi poinformowano wcześniej.

źródło: 9to5google.com