Google Now ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Asystent głosowy przygotowany dla użytkowników systemu Android może doczekać się niedługo ważnej aktualizacji. W Google Now w przyszłości mogą pojawić się powiadomienia pochodzące od zewnętrznych aplikacji dzięki udostępnieniu odpowiedniego API.

W smartfonach z systemem Android użytkownicy mogą skorzystać z pomocy asystenta głosowego o nazwie Google Now. To odpowiedź giganta z Mountain View na Siri od Apple. Oprogramowanie konkuruje też z takimi rozwiązaniami jak Cortana będąca dziełem Microsoftu oraz instalowany na urządzeniach z zielonym robotem S Voice od Samsunga.

Google Now można uruchomić na smartfonach i tabletach z Androidem. Dostęp do asystenta głosowego mają też użytkownicy iPhone'ów i iPadów w aplikacji Google Search oraz osoby korzystające z przeglądarki Google Chrome na komputerach.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]

Celem asystenta głosowego Google jest nie tylko odpowiadanie na pytania użytkownika, ale też przewidywanie tego, czego chciałby się dowiedzieć. Usługa wysyła powiadomienia na podstawie wprowadzonych przez użytkownika modyfikacji w ustawieniach, jego wcześniejszych wyszukiwań, danych z kalendarza, lokalizacji itp.

Google Now ze wsparciem zewnętrznych aplikacji

Google Now będzie wspierać zewnętrzne aplikacje

W przyszłości możliwości Google Now mogą być jeszcze szersze. Twórcy tego asystenta głosowego zapowiedzieli udostępnienie API, dzięki któremu swoje powiadomienia w ramach tej usługi będą mogli wysyłać do użytkownika twórcy aplikacji trzecich w formie kolejnych kart.

O planach Google związanych z rozwojem asystenta głosowego poinformowała Aparna Chennapragada, obecna szefowa projektu Google Now. Dzięki udostępnieniu API w usłudze będą mogły pojawiać się treści od niezależnych deweloperów, a nie tylko od kilkudziesięciu partnerów, o współpracy z którymi poinformowano wcześniej.

źródło: 9to5google.com