Google: Picasa 3 beta na Mac OS X do pobrania

Google właśnie opublikowało pierwszą w historii wersję beta programu Picasa 3 dla systemu Mac OS X. Darmowa aplikacja pozwala wszystkim fanom marki Apple cieszyć się z bardzo szerokich możliwości importowania, katalogowania i edytowania zdjęć.

Firma Google dość niespodziewanie opublikowała dziś wersję beta programu Picasa 3 dla systemu Mac OS X. Pierwsze komentarze do aplikacji są bardzo pozytywne - większość użytkowników wskazuje, że program pozbawiony jest większych błędów i na pewno nie zostaje w tyle za wersjami na Windowsa czy Linuksa.

Jason Cook, marketing manager zajmujący się projektem Picasa, powiedział, że program kompiluje większość funkcji z aplikacji Picasa 3 na Windowsa. Ekipa programistów musi co prawda dopracować takie możliwości jak geotagowanie czy drukowanie, to jednak najważniejsze opcje zostały zachowane.

Picasa to popularna przeglądarka grafiki, która po zainstalowaniu w systemie automatycznie wyszukuje wszystkie pliki graficzne na dysku i tworzy z nich przejrzyste bazy danych. Aplikacja oferuje także możliwość zaimportowania zdjęć wprost z aparatu cyfrowego, edycję i ocenę fotografii, komunikację z innymi użytkownikami, wymianę plików i wiele innych. Wersja na Maca jest częściowo zintegrowana z iPhoto.

Poniżej przedstawimy film Google, który prezentuje znaczną część możliwości programu: