Google Pixel 2 i Pixel 2 XL otrzymują Live Caption

Kolejne funkcje z Pixela 4 trafiają do starszych modeli. Tym razem powody do radości mają posiadacze Pixel'a 2 i Pixel'a 2 XL.

Smartfony z serii Google Pixel 4, które zadebiutowały w ostatnim kwartale 2019 roku pojawiły się na rynku z wieloma ciekawymi funkcjami sprzętowymi oraz odświeżonym oprogramowanie. Po czasie część z tych funkcji trafiła również do starszych modeli z serii Pixel. Jedną nich jest Live Caption. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla osób, które mają problem ze słuchem lub lubią oglądać materiały wideo z napisami. Live Caption pozwala na zapisywanie na żywo dialogów i wyświetlanie ich na ekranie Pixel'a. Funkcja działa nie tylko podczas oglądania filmów. Wystarczy jakakolwiek aplikacja, która odtwarza materiał wideo z dźwiękiem, a Live Caption wydobędzie z niego słowa.

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL otrzymują Live Caption

Źródło: 9to5google.com

Funkcja ta trafiła właśnie do Pixel'a 2 i Pixel'a 2 XL. To flagowe smartfony od Google z 2017 roku. Oba modele zostały po cichu zaktualizowane, a w nowym oprogramowaniu pojawiło się wsparcie dla Live Caption.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Te telefony sprzedają się coraz lepiej na całym świecie. W Polsce nadal oficjalnie ich nie kupimy

Najnowsza wersja oprogramowania wraz ze zaktualizowaną usługą Device Personalization Services umożliwia korzystanie z funkcji Live Caption. Możliwość ta została odkryta po raz pierwszy przez użytkowników Reddit'a.

Źródło: gsmarena.com, reddit.com, androidpolice.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: