Google Pixel 3 nadal bez grudniowych poprawek zabezpieczeń

Spora część egzemplarzy Pixel'a 3 nadal nie ma poprawek z grudnia 2019 roku. Urządzenia te otrzymają aktualizację ze styczniowymi poprawkami najszybciej, jak to możliwe.

Google ostatnimi czasy ma spory problem z udostępnianiem aktualizacji. Podczas, gdy Samsung potrafił wprowadzić styczniowe poprawki zabezpieczeń na niemalże dwuletnie flagowce w połowie grudnia 2019 roku, tak na początku stycznia 2020 roku Google ma problem z wprowadzeniem grudniowych poprawek na smartfony Pixel 3.

Google Pixel 3 nadal bez grudniowych poprawek zabezpieczeń

Źródło: pcworld.com

Znaczna część użytkowników Pixeli wybiera je ze względu na bardzo dobre wsparcie producenta i terminowe udostępnianie aktualizacji. Niestety ostatnimi czasy Google notorycznie wprowadza aktualizacje zabezpieczeń z opóźnieniami. Posiadacze najnowszych Pixel'i 4 otrzymali grudniowe poprawki dopiero w połowie miesiąca.

Google oficjalnie przyznało, że aktualizacja z grudniowymi poprawkami dla Pixel'a 3 została opóźniona. Użytkownicy, którzy nadal posiadają listopadowe poprawki zabezpieczeń otrzymają styczniowy biuletyn bezpieczeństwa wraz z kolejną aktualizacją, która powinna pojawić się na początku przyszłego tygodnia. Wyszukiwarkowy gigant po raz pierwszy od dawna pominie na swoich urządzeniach comiesięczną aktualizację zabezpieczeń.

Google nie ujawniło, dlaczego niektóre Pixel'e 3 nie otrzymały grudniowych poprawek zabezpieczeń. Cała sytuacja jest dosyć dziwna, ponieważ część egzemplarzy Pixel'a 3 od dłuższego czasu posiada grudniowe poprawki zabezpieczeń

Mamy nadzieję, że producent wprowadzi w przyszłym tygodniu na Pixele 3 styczniowe poprawki zabezpieczeń i nie doprowadzi do powstania kolejnych opóźnień.

Źródło: 91mobiles.com