Google Pixel 3a pierwsze wrażenia - dla kogo tani Pixel?

Klienci szukający wszystkich najlepszych cech Pixela 3 w mniejszej obudowie i przystępniejszej cenie właśnie dostali urządzenie, które będzie dla nich idealne.

Trzymając w ręku Pixela 3a XL nie odczuwa się żadnych różnic w stosunku do droższego modelu 3 XL. Pomimo zastosowania plastikowej obudowy zamiast aluminium i tak pierwsze wrażenia są znakomite. Pixel 3a XL wygląda na droższe urządzenie.

Google Pixel 3a pierwsze wrażenia - dla kogo tani Pixel?

Źródło: pcworld.com

Pixel 3a XL posiada również prawie wszystkie funkcje fotograficzne, które znamy z droższego Pixela 3 XL w tym Night Shot, który sprawia, że zdjęcia wykonane przy naprawdę nieaprzejających warunkach oświetleniowych wyglądają znakomicie. Pomimo zastosowania zauważalnie wolniejszego (w testach syntetycznych) procesora Qualcomm Snpadragon 670 zamiast Snapdragona 845 podczas pierwszych chwil spędzonych z urządzeniem nie zauważyliśmy żadnych różnic w płynności działania względem droższego modelu. Możliwe jednak, że model użyty do porównania spowolnił już trochę, ponieważ był intensywnie użytkowany od premiery.

Zobacz również:

  • Aktualizacja Google Lens pozwala analizować zdjęcia z galerii
  • Uruchomiono obliczenia kwantowe na tradycyjnych komputerach
  • Pixel 6 nie dla Polaków! Skąd najlepiej kupić nowego smartfona?

Ponieważ Pixele 3a są bardzo podobne do droższych model i z serii 3 nasuwa się pytanie, czy istnieją jakieś przesłanki, aby wybrać droższy model? Pixel 3a jest pełnoprawnym Pixelem, a jego cena wynosi zaledwie 399 dolarów. Model XL ma większy 6 calowy ekran i jest nieco droższy - kosztuje 479 dolarów. Wszystkie nowe funkcje, jakie Google ogłosił podczas konferencji dla deweloperów Google I/O 2019 pojawią się zarówno na droższych modelach 3, jak i ich tańszych odpowiednikach 3a.

Oczywiste jest, że telefony Google Pixel otrzymują aktualizacje zabezpieczeń oraz samego systemu operacyjnego, gdy tylko Google zdecyduje się na ich oficjalne wprowadzenie na rynek. Firma zapewnia trzyletnie wsparcie i zobowiązuje się do dostarczania aktualizacji. Szybkie otrzymywanie najnowszych aktualizacji Androida oraz brak dodatkowych aplikacji po wyjęciu z pudełka zawsze było głównym powodem skłaniającym potencjalnych klientów do zakupu Pixeli. Teraz to wszystko możesz otrzymać w znacznie przystępniejszej cenie. Flagowe modele 3 i 3 XL kosztują odpowiednio 800 dolarów i 900 dolarów.

Dla niektórych klientów oszczędności cenowe mogę nie być jedynym powodem, który skłoni ich do zakupu. Nowe pixele mają pewne cechy i funkcje, których zabrakło w większych modelach. Oba urządzenia z serii 3a posiadają gniazdo słuchawkowe Jack.

Jeżeli nadal chcesz korzystać ze swoich ulubionych słuchawek przewodowych lub gniazda AUX w samochodzie bez konieczności stosowania dodatkowych przejściówek Pixele 3a to urządzenia stworzone dla Ciebie.

Google Pixel 3a pierwsze wrażenia - dla kogo tani Pixel?

Źródło: pcworld.com

Kolejną ważną funkcją jest notch, czyli wycięcie w ekranie. W modelu Pixel 3 XL wycięcie jest szczególnie duże i mało estetyczne. W przypadku modeli 3a problem nie występuje, ponieważ nie posiadają one wycięcia w ekranie. To świetna wiadomość. Zmniejszono rozdzielczość z 2960 x 1440 w Pixelu 3 XL do 2160 x 1080 w Pixelu 3a XL. Jakość nadal pozostaje doskonała, a nie mamy wycięcia w ekranie. Takie kompromisy bardzo nam się podobają.

Google Pixel 3a pierwsze wrażenia - dla kogo tani Pixel?

Źródło: pcworld.com

Pixel 3a wprowadza także nową wersję kolorystyczną. Urządzenie można zamówić w specjalnym purpurowo-niebieskim kolorze. Jest subtelny i bardzo podobny do białej wersji kolorystycznej. Nie znajdziesz Pixela 3 lub 3 XL w takim kolorze.

Nowe smartfony od Google to świetne urządzenia, które umożliwiają korzystanie z wszystkich usług i najnowszych funkcji zaprezentowanych przez Google. Pixel 3a to świetny wybór dla osoby, która już od jakiegoś czasu rozglądała się za tym modelem, ale odstraszała ją metka cenowa. Pixel 3a oferuje wszystkie możliwości droższych modelu plus dodatkowo nie posiada wycięcia w ekranie, a Google zdecydowało się na umieszczenie złącza słuchawkowego Jack. To prawda, że Pixele 3a oferują niższą wydajność, ale i tak będzie ona wystarczająca dla znaczącej większości użytkowników.

W chwili obecnej wydaje nam się, że Pixel 3a jest lepszym wyborem, niż zakup droższych Pixeli 3. Pozostaje tylko jedno pytanie. Dlaczego nie jest dostępny w sprzedaże w Polsce? Nexusy były u nas sprzedawane zarówno w wolnej dystrybucji, jak i u operatorów. Pixel 3a stałby się z pewnością hitem w Polsce, gdyby tylko można go było u nas kupić.

Google Pixel 3a pierwsze wrażenia - dla kogo tani Pixel?

Źródło: pcworld.com

Jedynym powodem, dla którego możesz nie chcieć kupić Pixela 3a to zbliżająca się premiera Pixela 4. Nowy model ma oferować kilka nowych eksluzywnych funkcjonalności. Jego premiera planowana jest na październik 2019 roku. Do tego czasu modele Pixel 3a i 3a XL oferują tyle samo, co Pixel 3 i 3 XL za połowę ceny.