Google Pixel 4 z kolejnym problemem na horyzoncie, firma wysyła urządzenia z SIMLock'iem

Klienci Google otrzymują Pixel'e 4 z blokadą SIM-Lock na amerykańską sieć Xfinity Mobile.

Każdy użytkownik choć raz czekał na dostawę upragnionego sprzętu. Coraz częściej telefony kupujemy przez internet, a mnóstwo konfiguracji i wersji kolorystycznych stanowi nie lada problem logistyczny dla producenta. Niestety wszystko wskazuje na to, że Google zaliczyło kolejną wpadkę. Firma wysyła do klientów niewłaściwe wersje swojego najnowszego smartfona Pixel 4.

Google Pixel 4 z kolejnym problemem na horyzoncie, firma wysyła urządzenia z SIMLock'iem

Źródło: google.com

Smartfony z serii Google Pixel 4 zostały zaprezentowane w październiku i od początku wzbudzały wielkie zainteresowanie, ale nie uniknęły także kilku potknięć. Nie inaczej jest tym razem.

Część użytkowników, którzy zamówili swojego wymarzonego Pixel'a bezpośrednio u Google otrzymała urządzenia niezgodne ze specyfikacją. Smartfony Pixel 4 zostały wysłane w odpowiednich konfiguracjach, ale po uruchomieniu i zainstalowaniu karty SIM okazało się, że smartfony posiadają dawno zapomnianą już blokadę SIM-Lock. Niektórzy użytkownicy raportują, że po uruchomieniu ich urządzenia wyświetlają następujący monit "Karta SIM nie jest obsługiwana" z dodatkową adnotacją "Zapytaj Xfinity Mobile, czy to urządzenie może być odblokowane", która wskazuje, że urządzenia zostały wyprodukowane na zamówienie operatora Xfinity Mobile.

Problem polega na tym, że użytkownicy, którzy zamówili odblokowanego Pixel'a 4 otrzymali model przeznaczony dla operatora. Skala zjawiska może być jeszcze większa, ponieważ część z tych użytkowników z pewnością posiada kartę SIM Xfinity Mobile i jest nieświadoma, że ich urządzenie jest zablokowane.

Część użytkowników donosi, że zgłosiła sprawę do Google, odesłała stary egzemplarz, a po otrzymaniu drugiej sztuki okazywało się, że nadal posiada ona blokadę SIM-Lock na tą samą sieć. Jeden z użytkowników dotkniętych problemem żali się w internecie, że spędził godziny na rozmowach ze swoim operatorem Verizon, Xfinity Mobile, którego blokada SIM założona jest na jego telefon oraz samym Googlem. Otrzymał on już dwa zastępcze telefony, a każdy kolejny również posiadał SIM Lock'a.

W chwili obecnej nie wiadomo po której stronie leży problem. Prawdopodobnie Google założyło w fabryce blokadę SIM-Lock na sporą partię urządzeń, które miały trafić do wolnej dystrybucji. Wskazuje na to fakt, że niektórzy użytkownicy pomimo kilkukrotnych wymian nadal posiadają Pixel'a 4 z blokadą SIM-Lock.

Źródło: phonearena.com