Google Pixel 4 z kolejnymi problemami - tym razem nie działa Face Unlock

Użytkownicy Google Pixel'a 4 borykają się z kolejnymi problemami. Tym razem padło na odblokowywanie urządzenia za pomocą skanowania twarzy.

Google Pixel 4 zadebiutował na rynku w październiku 2019 roku. Od tej pory użytkownicy tego modelu borykają się z wieloma problemami. Wszystko wskazuje na to, że aktualizacje, które zostały wprowadzone na przestrzeni ostatnich miesięcy naprawiły usterki, ale wprowadziły również nowy, irytujący błąd.

Google Pixel 4 z kolejnymi problemami - tym razem nie działa Face Unlock

Źródło: pcworld.com

Najnowsze Pixel'e jako jedne z pierwszych smartfonów z Androidem mają system skanowania twarzy w 3D, który może rywalizować z Face ID od Apple.

Problem z tym rozwiązaniem pojawił się u wybranych właścicieli mniejszego Pixel'a 4 po zainstalowaniu ostatniej comiesięcznej poprawki zabezpieczeń. Usterka w chwili obecnej nie jest rozpowszechniona, ale coraz więcej użytkowników informuje, że spotkali się z problemem z Face Unlock.

W większości urządzenia pokazują komunikat "nie można zweryfikować twarzy" lub "sprzęt nie jest dostępny". W niektórych przypadkach pojawia się także prośba o ponowne skanowanie twarzy. Użytkownicy, u których pojawiła się usterka informują, że ponowna rejestracja twarzy z poziomu ustawień nie rozwiązuje problemu.

Część egzemplarzy Pixel'a po przywróceniu do ustawień fabrycznych nadal posiada problemy z Face Unlock. W chwili obecnej przyczyna usterki nie jest jeszcze znana.

Usterka jest dotkliwa, ponieważ Google Pixel 4 i Pixel 4 XL poza systemem skanowania twarzy nie posiadają żadnej innej formy uwierzytelniania biometrycznego. W związku z tym użytkownicy muszą powrócić do odblokowywania za pomocą kodu/pinu/hasła.

Źródło: neowin.net