Google Pixel 4a z procesorem Exynos 8895 w bazie Geekbench'a!

Exynos 8895 w najnowszym tanim smartfonie od Google'a? Na szczęście to praktycznie nie możliwe.

Czy ktokolwiek pamięta jeszcze procesor Samsung Exynos 8895? Dla przypomnienia jest to flagowy układ Koreańczyków z 2017 roku, który napędzał bardzo popularne swego czasu Samsungi Galaxy S8, Galaxy S8+ oraz Galaxy Note 8.

Google Pixel 4a z procesorem Exynos 8895 w bazie Geekbench'a!

Źródło: pcworld.com

W sieci od pewnego czasu pojawiają się kolejne informacje na temat Pixel'i 4a, które będą tańszymi wersjami modeli zaprezentowanych w październiku ubiegłego roku. Podobnie, jak rok temu Google zamierza zaprezentować kolejną generację smartfonów z literką a w nazwie na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 roku.

Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Pixel 4a posiadać ma procesor Snapdragon 730, a jego większy i droższy brat zostanie wyposażony w układ Snapdragon 765 z opcjonalną obsługą sieci 5G. Dziś do sieci wyciekły wyniki testu syntetycznego Geekbench Pixel'a 4a. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że testowane urządzenie posiada procesor Exynos 8895 wspomagany przez 4 GB pamięci operacyjnej, a całość pracuje pod kontrolą Androida 10, chociaż na rynku nie ma żadnego smartfona z Exynos'em 8895, który otrzymał oficjalną aktualizację do najnowszej wersji systemu.

Google Pixel 4a z procesorem Exynos 8895 w bazie Geekbench'a!

Źródło: pcworld.com

Urządzenie w benchmarku Geekbench 5 zdobyło 385 punktów w teście jednowątkowym oraz 1625 punktów w teście wielowątkowym. Wyniki te są bardzo podobne do tych zarejestrowanych przez naszego Samsunga Galaxy S8 z najnowszą wersją oprogramowania opartą na Androidzie 9.0 Pie z nakładką One UI 1.0. Smartfon zanotował 361 punktów w teście jednowątkowym oraz 1628 punktów w teście wielowątkowym.

Google Pixel 4a z procesorem Exynos 8895 w bazie Geekbench'a!

Źródło: 91mobiles.com

Na szczęście istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wynik, który pojawił się w bazie danych jest sfałszowany. Co prawda Exynos 8895 jest wydajniejszy od Snapdragona 670, który znalazł się w Pixel'u 3a i Pixel'u 3a XL, ale po pierwsze Samsung sprzedał ten układ tylko firmie Meizu, a na dodatek Google raczej nie wykorzysta trzyletniego układu, który posiada stare sterowniki.

Wszystko wskazuje na to, że wynik zarejestrowany w bazie danych Geekbencha jest fałszywy. Nazwa płyty głównej "universal8895" wskazuje, że tak naprawdę test wykonano na Samsungu Galaxy S8. Możliwe, że urządzenie pracowało pod kontrolą custom roma z ustawioną nazwą na Pixel 4a.

Źródło: 91mobiles.com