Google Pixel 5 może zaoferować zwrotne ładowanie bezprzewodowe

Deweloperskie wersje Androida 10 są kopalnią wiedzy o nadchodzącym Google Pixel 5.

Wczoraj Google oficjalnie wprowadziło pierwszą deweloperską wersję poglądową systemu Androida 11 - Android 11 Developer Preview. Oprogramowanie oczywiście nie nadaje się do codziennego użytkowania, ale pierwsi śmiałkowie zabrali się za instalację systemu na swoich urządzeniach i zaglądają w każdy zakamarek nowego Androida 11.

Google Pixel 5 może zaoferować zwrotne ładowanie bezprzewodowe

Źródło: pcworld.com

Dzięki wprowadzeniu na rynek wersji deweloperskiej nadchodzącego Androida 11 dowiadujemy się informacji nie tylko o samym systemie operacyjnym, ale także nadchodzących Pixel'ach, które zadebiutują z preinstalowanym Androidem 11. Mowa oczywiście nie o tanich Pixel'ach 4 i 4a, a modelach z rodziny Pixel 5, które powinny pojawić się na rynku jesienią tego roku.

Zobacz również:

Najnowszy przeciek dotyczący smartfonów, które zadebiutują dopiero w październiku donosi, że Google Pixel 5 zaoferują wsparcie dla zwrotnego ładowania bezprzewodowego.

Mishaal Rahman z portalu XDA Developers zauważył powyższą funkcję podczas przeglądania kodu źródłowego pierwszej wersji Android 11 Developer Preview. W kodzie odpowiedzialnym za Ustawienia systemu zauważył on nową funkcję nazwaną Battery Share. Po jej aktywacji okazało się, że Google przygotowuje własnego odpowiednika dla Samsungowego Wireless PowerShare, które zadebiutowało wraz z rodziną Galaxy S10 na początku 2019 roku.

Rahman'owi udało się uruchomić znalezioną funkcję i wykonać zrzut ekranu. Google informuje, że bateria telefonu rozładuje się szybciej podczas korzystania z Battery Share, co wskazuje na obecność zwrotnego ładowania bezprzewodowego. Google uważa, że funkcja zwrotnego ładowania bezprzewodowego działać będzie nie tylko pomiędzy smartfonami, ale także wszelkimi innymi urządzeniami z obsługą bezprzewodowego ładowania. Wskazują na to ikonki na załączonym zrzucie ekranu.

Google Pixel 5 może zaoferować zwrotne ładowanie bezprzewodowe

Źródło: xda-developers.com

Dodatkowo Mishaal informuje, że funkcja Battery Share odnosi się do nadchodzącego smartfona Google Pixel, ponieważ posiada prefiks com.google.android zamiast com.android. Wskazuje to na fakt, że opcja zarezerwowana jest dla urządzeń, które produkowane są przez Google.

Źródło: 91mobiles.com