Google Pixel C wygląda świetnie. Warto go kupić?


Google Pixel C - ekran

Pixel C posiada 10,2-calowy wyświetlacz LTPS o ogromnej rozdzielczości 2560 x 1800 pikseli i jasności 500 cd/m2, co zapewnia, że wyświetlany obraz jest świetnej jakości. Pod względem gęstości pikseli, która osiąga poziom 308 ppi w tyle pozostają 8,9-calowy Nexus 9 (2048 x 1536 pikseli, 281 ppi); 9,7-calowy iPad Air 2 (2048 x 1536 pikseli, 264 ppi) i 12,3-calowy Surface Pro (2736 x 1824 pikseli, 267 ppi).

Rozdzielczość rozdzielczością, lecz najbardziej interesującym elementem jeżeli chodzi o wyświetlacz są proporcje ekranu, które wynoszą 1:√2. Są bowiem inne niż w przypadku tabletów Apple (4:3) i większości konkurencyjnych androidowych modeli (16:9). Google wybrało takie proporcje starając się naśladować kartkę papieru w formacie A4. Ekran Pixela C jest dzięki temu bardziej użyteczny w obu kierunkach: otrzymujesz dodatkową przestrzeń podczas przeglądania stron internetowych w trybie portretowym oraz dodatkową głębie podczas pracy z dokumentami tekstowymi w położeniu poziomym.

Zastosowanie takich proporcji może mieć także swoje pozytywne konsekwencje w przyszłości. Chodzi o wydajny tryb wielozadaniowości, dzięki któremu tablet pracujący w oparciu o platformę Google będzie mógł jednocześnie wyświetlić nawet kilkanaście aplikacji w oknach posiadających takie same proporcje i wymiary.

Porównując ekrany Pixela C i Nexusa 9 widać, że pierwszy z nich jest jaśniejszy i zapewnia bardziej żywe kolory. Jest też większy więc jeżeli szukasz jak największego tabletu z "czystym" Androidem, najnowsza propozycja Google powinna być oczywistym wyborem.

Google Pixel C - wydajność

Zastosowanie tak dużego ekranu, który cechuje się rekordową gęstością pikseli wymaga pomocy ze strony naprawdę potężnego układu SoC. Google nie zapomniało o tym decydując się na układ Nvidia Tegra jest X1, który integruje procesor graficzny oparty na architekturze Maxwell znanej z najnowszych kart graficznych dla PC (do tej pory jedynym urządzeniem korzystającym z tego układu Nvidii była konsola Nvidia Shield TV). Dodatkowo Pixel C może skorzystać z 3 GB pamięci LPDDR4 RAM.

Podczas użytkowania Pixel C ani razu nie "zawahał" się przy przejściu między oknami, przewijaniu stron internetowych, czy odtwarzaniu wideo. Interfejs działał płynnie, natomiast aplikacje w porównaniu do innych mobilnych urządzeń instalowały się wręcz rekordowo szybko. Potężną wydajność najnowszego tabletu Google potwierdzają też benchmarki.

W PCMark Work Performance Samsung Galaxy Tab S2 9.7, czyli naturalny konkurent dla Pixela C uzyskał świetny wynik 5840 punktów. Sprzęt Google zauważalnie go jednak poprawia wynikiem 6711 punktów. Poniższe wyniki w benchmarku 3DMark wyglądają tak jakbyśmy mieli do czynienia z pojedynkiem pomiędzy sprzętem oferującym najnowszą technologię i urządzeniami, które korzystają z technologii już przestarzałej:

Pixel C vs. Galaxy Tab S2 9.7 vs. Nexus 6P vs. Galaxy Note 5

Pixel C vs. Galaxy Tab S2 9.7 vs. Nexus 6P vs. Galaxy Note 5