Google Pixel C wygląda świetnie. Warto go kupić?


Google Pixel C - zasilanie

Według Google Pixel C dysponuje akumulatorem (34,2 Wh), który pozwalać mu ma na pracę do 10 godzin. Niestety PCMark zawieszał się na pewnym etapie testu. Sprawdzić to jednak można podczas rzeczywistych prób. 90-minutowe oglądanie filmu z ustawionym na maksymalną jasność wyświetlaczem i pracującym intensywnie w tle WiFi spowodowało, że akumulator Pixel C stracił 29% energii, czyli znacznie więcej (nawet o 13%) niż akumulatory Samsunga Galaxy Tab S2 i Nexusa 9. Czy to bardzo źle? Niekoniecznie. Należy bowiem pamiętać o wspomnianej jasności, która w sprzęcie Google jest na znacznie wyższym poziomie. Jej obniżenie z pewnością wpłynie na wydłużenie czasu pracy.

Podsumowując, jeżeli liczysz na wspomniane 10 godzin pracy powinieneś ograniczyć jasność wyświetlacza i nie poświęcać zbyt wiele czasu na wyświetlanie wideo. Na pewno w podstawowych zadaniach (przeglądanie stron internetowych, media społecznościowe itp.) Pixel C cię nie zawiedzie zapewniając czas pracy sięgający 8 a być może nawet wspomnianych 10 godzin. Ponadto w razie potrzeby będziesz miał możliwość skorzystania z szybkiego ładowania za pomocą portu USB Type-C.

Google Pixel C - polecenia głosowe

Pixel C został wyposażony w cztery mikrofony, które zapewniać mają użytkownikowi możliwość korzystania z funkcji poleceń głosowych nawet z dala od tabletu. To świetne rozwiązanie, lecz nieco mniej efektywne niż w przypadku smartfona Nexus 6P.

Google Pixel C - możliwości fotograficzne

Pixel C wyposażony został w aparat główny o rozdzielczości 8 milionów pikseli. Z przodu umieszczono aparat 2-megapikselowy, który według niektórych może wydawać się zbyt słaby. Sądzę jednak, że nie należy do niego przykładać aż takiej wagi. Mamy tutaj bowiem do czynienia z tabletem a nie smartfonem. Do rozmów wideo 2 MP wystarczą.

Wracając do tylnego aparatu, warto mieć na uwadze, że nie dysponuje on lampą błyskową. To zaś oznacza, że o zdjęciach w słabych warunkach oświetleniowych należy raczej zapomnieć. Podsumowując, Pixel C wykonuje zdjęcia, których jakość, jeżeli zapewnione jest odpowiednie oświetlenie, można uznać za zadowalającą.

Google Pixel C - dźwięk

Pixel C posiada dwa głośniki stereo po obu stronach aluminiowej obudowy. W porównaniu do głośników, które znajdziemy w Nexusie 9 generowany przez nie dźwięk jest głośniejszy, ale też mniej głęboki.

Google Pixel C - klawiatura

Klawiatura, która kosztuje 149 USD, to wyjątkowe akcesorium. Przyczepia się ją do tabletu za pomocą zaczepów magnetycznych. Połączenie to jest na tyle mocne, że możesz bez obaw podnieść taki zestaw do góry trzymając za klawiaturę.

Klawiatura wydaje się mała i tym samym mało wygodna w pracy. Nic jednak bardziej mylnego. Dzięki zmniejszeniu niektórych klawiszy i wyrzuceniu tych najrzadziej wykorzystywanych na ekran komfort użytkowania tego akcesorium jest naprawdę bardzo wysoki. Google twierdzi, że taki jak z 13,3-calowym laptopem.

Google Pixel C - klawiatura

Google Pixel C - klawiatura

Interesująco wygląda też zasilanie klawiatury, która łączy się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth. Po jej podpięciu, gdy tablet jest w cyklu ładowania, akumulator klawiatury ładuje się indukcyjnie. W pełni napełniony powinien pozwolić na dwa miesiące pracy. Na koniec warto też wspomnieć o naprawdę szerokim zakresie regulacji pochylenia podpórki.