Google Pixel C wygląda świetnie. Warto go kupić?

Google Pixel C ma piękny przemysłowy design, fantastyczny ekran, wydajny układ SoC i świetną dołączaną za pomocą magnetycznych mocowań klawiaturę. Warto wydać sporo pieniędzy i kupić to urządzenie?


Pixel C to najnowszy tablet firmy Google, który wyceniony został na 499 (wersja 32 GB) i 599 (wersja 64 GB) dolarów. Posiada wykonaną z anodyzowanego aluminium obudowę i wyświetlacz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Jego "sercem" jest procesor z najwyższej półki zapewniający dużą wydajność, natomiast nad pracą całości czuwa "czysty" Android 6.0 Marshmallow. Ten ostatni element jest szalenie ważny, ponieważ oznacza, że użytkownik urządzenia otrzymywać będzie aktualizacje w pierwszej kolejności, co dotyczy również zapewnianych przez Google poprawek bezpieczeństwa. O czymś takim właściciele notebooków innych firm mogą tylko pomarzyć.

Szalenie interesującym sprzętowym dodatkiem do tabletu Pixel C jest kosztująca 149 USD klawiatura, czyli akcesorium, którym Google jakby dawało do zrozumienia przyszłemu użytkownikowi, jak wiele rzeczy może teraz zrobić w Google Docs. O ile jednak klawiatura faktycznie jest bardzo dobra, o tyle z produktywnością nowego sprzętu nie jest najlepiej. Szkoda ponieważ Pixel C to naprawdę kawał supernowoczesnej technologii. W zasadzie jedynym elementem, którego mu brakuje jest skaner linii papilarnych, co jest dosyć zaskakujące, ponieważ znajdziemy go w najnowszych smartfonach z linii Nexus: Nexus 6P i 5X. To nieco rozczarowuje, lecz jeżeli szukasz "czystego" tabletu z Androidem powinieneś mieć świadomość, że Pixel C jest znacznie lepszy od Nexusa 9, którego wersja wyposażona w 32 GB pamięci wewnętrznej jest jedynie o 20 USD tańsza w sklepie Google od podobnej wersji Pixel C.

Jeżeli jednak zamierzasz kupić tablet, który bez żadnego kompromisu zapewni ci jak najwięcej możliwości i nie jesteś zapatrzony w jeden system operacyjny, lepszym wyborem będzie sprzęt Microsoftu, Apple, czy nawet Samsunga. Jest on znacznie lepiej przystosowany do pracy wielozadaniowej i spełnienia innych ważnych scenariuszy.

Poniżej znajdziesz opis kluczowych cech nowego tabletu Google.

Google Pixel C - design

W połączeniu z klawiaturą Pixel C wygląda jak mniejsza wersja notebooka Chromebook Pixel. Aluminiowa obudowa, łagodne linie i zakrzywione rogi powodują, że tablet świetnie trzyma się w rękach. Urządzenie należy trzymać w obu dłoniach, ponieważ jest naprawdę szerokie. Dokładając do tego wagę 0,517 kg mamy do czynienia z tabletem, który jest zauważalnie bardziej masywny i cięższy od Nexusa 9. Jeżeli nie masz długich palców, nie będziesz w stanie wygodnie korzystać z klawiatury Google za pomocą kciuka. W porównaniu do Nexusa 9 otrzymujesz do dyspozycji sprzęt, który cechuje mocniejsza konstrukcja zapewniająca, że jest znacznie mniej podatny na wyginanie.

Google Pixel C

Google Pixel C

Podobnie jak w Chromebooku Pixel z tyłu wyświetlacza znajduje się kolorowy pasek świetlny, który nawiązując do logo Google dawać ma wszystkim naokoło do zrozumienia z jak wyjątkowym urządzeniem mają do czynienia. Ponadto stukając dwukrotnie w aluminium naokoło paska przemienisz go we wskaźnik naładowania baterii. I...to wszystko.

Google Pixel C - kolorowy pasek świetlny

Google Pixel C - kolorowy pasek świetlny