Google Pixel Watch będzie słabszy od Galaxy Watch 5? Na jaw wyszły nowe informacje

Na początku tego tygodnia Google zaprezentowało mnóstwo sprzętu i oprogramowania. Oprócz Pixel 6A i Pixel Buds Pro, firma zaprezentowała również Pixel Watch, serię Pixel 7 i Pixel Tablet. Co ciekawe, jedna z informacji na temat nowego smartwatcha może zaskakiwać.

Google Pixel Watch

Pixel Watch

Fot. Google / YouTube

Serwis 9To5Google donosi, że pierwszy smartwatch Google'a, który pojawi się na rynku jeszcze w tym roku, będzie korzystał z czteroletniego procesora Exynos. Pixel Watch podobno posiada chipset Exynos 9110, który zadebiutował z oryginalnym Galaxy Watch w 2018 roku.

Firma Google mogła rozpocząć prace nad zegarkiem Pixel Watch dość wcześnie. A kiedy Samsung wprowadził Galaxy Watch 4 pod koniec 2021 roku z Exynosem W920 (wykonanym w technologii 5 nm), mogło być już za późno na zmianę chipsetu przez Google. W porównaniu z Exynosem 9110, Exynos W920 jest znacznie szybszy - to o 20% szybszy procesor i 1000% szybszy układ graficzny.

Zobacz również:

Przed wprowadzeniem Galaxy Watch 4 sytuacja w ekosystemie smartwatchy z Wear OS była tak zła, że nawet czteroletni Exynos 9110 jest bardziej energooszczędny niż Snapdragon Wear 4100+. Najlepszy chipset firmy Qualcomm do urządzeń ubieranych jest wytwarzany w procesie technologicznym 12 nm, natomiast Exynos 9110 w procesie 10 nm.

Zanim zegarek Pixel Watch trafi na rynek, Samsung zdąży wypuścić Galaxy Watch 5. Pixel Watch podobno wykorzystuje baterię o pojemności 300 mAh, co oznacza, że może nie mieć żadnych szans z baterią o pojemności 572 mAh i chipsetem wykonanym w technologii 5 nm, które mają znaleźć się właśnie w Galaxy Watch 5.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: