Google Pixel XL vs. Samsung Galaxy S7 Edge. Pojedynek ważny dla właścicieli Galaxy Note 7

Google Pixel XL i Samsung Galaxy S7 Edge zostały porównane w teście wydajności, co być może pomoże w podjęciu decyzji, który smartfon kupić.

Część użytkowników Galaxy Note 7 z pewnością zastanawia się, czy pozostać przy Samsungu decydując się na wymianę na Galaxy S7 Edge, czy skorzystać z oferty konkurencji będąc wciąż jednak wiernym platformie Android. W tym drugim przypadku z pewnością w kręgu ich zainteresowań powinien znaleźć się najnowszy smartfon Google, model Pixel XL, który cechuje "czysty" Android oraz najlepszy obecnie na rynku aparat.

Jeżeli wciąż nie wiesz jaką podjąć decyzję, być może pomoże ci w tym materiał przygotowany przez SuperSaf TV, w którym porównano smartfony Galaxy S7 Edge (Android Android 6.0.1 Marshmallow) i Pixel XL (Android 7.1 Nougat). Sprawdzono ich szybkość i wzięto pod uwagę takie elementy, jak uruchamianie aparatu, działanie przeglądarki, uruchamianie aplikacji, wielozadaniowość i odblokowanie za pomocą skanera linii papilarnych. Wnioski:

- skaner odcisków działał na obu urządzeniach podobnie

- w benchmarku Geekbench Galaxy S7 Edge okazał się szybszy od Pixela XL i to zarówno w teście jedno- (tutaj niewiele), jak i wielordzeniowym (tutaj różnica była spora)

- uruchomienie aparatu przy wykorzystaniu skrótów następowało prawie w tym samym momencie

- aplikacje i powiadomienia uruchamiane były w podobnym czasie. Gry na Galaxy S7 Edge uruchamiały się jednak zauważalnie szybciej. Warto jednak pamiętać, że mogą one nie być jeszcze zoptymalizowane do pracy z Androidem 7.1, z którego korzysta Pixel XL

Ciekawa propozycja Samsunga

Zanim podejmiesz decyzję przypomnę ci jeszcze o bardzo interesującej propozycji skierowanej dla koreańskich użytkowników Note 7. Pozwalała ona będzie tym z nich, którzy zdecydują się pozostać przy Samsungu na wymianę w 2017 roku Galaxy S7/Galaxy S7 Edge na modele Galaxy S8 i Galaxy Note 8. Niestety do tej pory nie mamy jednak potwierdzenia, że oferta ta zostanie przedstawiona także konsumentom z innych rynków.