Google Pixel z kolejną aktualizacją - nowe funkcje dotrą w marcu

Google zamierza wprowadzić kilka nowości w oprogramowaniu Pixeli. Aktualizacja przybędzie już w marcu.

Google zaprezentowało najnowsze modele z rodziny Pixel w listopadzie ubiegłego roku. Już miesiąc po premierze zdecydowano się wprowadzić aktualizacje, dzięki której smartfony uzyskały nowe funkcje i możliwości. Google oprócz comiesięcznych poprawek zabezpieczeń, które ostatnimi czasy wprowadzane były z opóźnieniami co trzy miesiące udostępnia większe aktualizacje oprogramowania, które wprowadzają również nowe funkcje i możliwości.

Google Pixel z kolejną aktualizacją - nowe funkcje dotrą w marcu

Źródło: pcworld.com

Wiemy, że kolejna aktualizacja rozwojowa dla smartfonów Google Pixel przybędzie już w marcu 2020 roku. Wśród nowości mają pojawić się tryby w obrębie motywu ciemnego oraz karty i przepustki.

Informacje o nowościach pochodzą z przeglądu najnowszej aplikacji Google dokonanego przez portal 9to5Google.

Google zaktualizowało Pixel Tips, który wskazuje na to, że niedługo udostępniona zostanie nowa aktualizacja rozwojowa. Plik o nazwie tips_sw_202003a.json zawiera w sobie nazwę. W przypadku grudniowej aktualizacji zakodowano 201912, co wskazywało na udostępnienie aktualizacji w grudniu 2019 roku. Zmodyfikowany plik sugeruje, że kolejna tego typu aktualizacja pojawi się w marcu 2020 roku.

Jedną z najciekawszych nowości będzie możliwość zaplanowania uruchomiania trybu ciemnego. Dotychczas Google zaprezentowało tą funkcję w pierwszej deweloperskiej becie systemu operacyjnego Android 11. Wszystko wskazuje na to, że posiadacze Pixeli skorzystają z owej funkcji jeszcze w Androidzie 10.

Kolejną nowością jest zaktualizowane o karty i przepustki menu Google Pay. Rozwiązanie to również trafi na smartfony innych producentów dopiero wraz z systemem operacyjnym Android 11, ale Google planuje implementacje tego rozwiązania w Pixelach nieco wcześniej.

Posiadacze nowych Pixeli 4 i 4 XL będą mogli skorzystać z systemu Motion Sense do zatrzymania i wznawiania odtwarzanych multimediów. Również ta opcja została już wbudowana w pierwszą betę deweloperską Androida 11.

Ostatnią nowością jest wykrywanie wypadków samochodowych. W tym przypadku nie wiemy jeszcze, na jakiej zasadzie działać będzie ta funkcja.

Źródło: 9to5mac.com