Google Play Filmy wreszcie dostępne w Polsce

W nocy zadebiutowała w Polsce usługa Google Play Filmy. Materiały wideo można teraz kupować i wypożyczać oraz oglądać na urządzeniach z mobilnym systemem Android oraz za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Google Play to wirtualny sklep od twórców systemu Android. Oprócz aplikacji na smartfony i tablety można za jego pośrednictwem kupić też wiele innych typów treści w formie cyfrowej. Od zmiany Android Marketu na Google Play w Polsce oferta giganta z Mountain View była mocno ograniczona, ale na przestrzeni ostatniego roku sporo się zmieniło w tej sprawie. Wpierw odblokowano oprócz aplikacji i gier Google Play Książki, a miesiąc temu zadebiutowało Google Play Muzyka z usługą strumieniowania All Access.

Teraz przyszła pora na Google Play Filmy. Za pomocą aplikacji sklepu na smartfonach i tabletach oraz poprzez przeglądarkę internetową można przeglądać zawartość sklepu. Zamieszczone filmy oferowane są użytkownikom na dwa sposoby: poprzez wypożyczenie (film można oglądać przez 48 godzin) lub kupno na własność, czyli przypisanie danego materiału na stałe do konta. Oprócz tego można zwykle wybrać, a jakiej jakości ma być dostępny film: SD czy HD, gdzie wyższa rozdzielczość jest naturalnie nieco droższa.

Google Play Filmy wreszcie dostępne w Polsce

Google Play filmy w wersji przeglądarkowej pozwala na odtwarzanie kupionych lub wypożyczonych filmów bezpośrednio w przeglądarce internetowej za pomocą osadzonego na stronie odtwarzacza. Na urządzeniach mobilnych filmy otwierane są w dedykowanej aplikacji. Część filmów w katalogu ma już polskie napisy, ale brakuje filmów z lektorem.