Google Play Muzyka dostępne w Polsce

Serwis muzyczny Google'a, czyli po prostu Muzyka, został uruchomiony dla Polski. Na "dzień dobry" oferuje miesięczny, darmowy dostęp do All Access.

Czym jest właściwie Google Play Muzyka? To konkurent dla Spotify i podobnych serwisów, które oferują zarówno zakup, jak i przechowywanie utworów muzycznych w systemie chmury. Oczywiście do korzystania z dobrodziejstw Muzyki potrzebne jest posiadanie konta w Google, a gdy już je mamy, możemy tam wrzucić nawet 20 tysięcy utworów. Można je potem synchronizować między urządzeniami przenośnymi z Androidem i iOS, a komputerem stacjonarnym. Dzięki możliwości wejścia na konto przez przeglądarkę, użytkownik ma dostęp do piosenek z dowolnego komputera i tabletu na świecie. Nie brak także licznych opcji związanych z zakupem wirtualnych wydań albumów oraz pojedynczych utworów.

Google Play Muzyka dostępne w Polsce

All Access jest usługą normalnie płatną - aktualnie cena to 15,99 złotych za miesiąc używania. Wśród takich opcji jak wyszukiwanie utworów znajdziemy także możliwość utworzenia własnej playlisty w oparciu o dowolnego wykonawcę, album, utwór lub gatunek muzyczny. Jeżeli ktoś posiada swoją kolekcję w iTunes, może dodać ją bez żadnych dodatkowych kosztów do konta w Google Play.

Zobacz również:

  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi

Czy Google Play Muzyka zdobędzie tylu subskrybentów, co Spotify, świętujące niedawno osiągnięcie 10 milionów subskrybentów?