Google Play Store wprowadzi kategorie wiekowe gier

W popularnym, sieciowym sklepie z aplikacjami na Androida, szykuje się duża zmiana - w najbliższym czasie przy każdej grze będzie musiała widnieć kategoria wiekowa.

Poinformowała o tym Eunice Kim (product manager Google Play) na blogu Android Developers. Oznaczenia wiekowe zostaną wprowadzone w zgodzie ze standardami PEGI oraz ESRB. Deweloperzy aplikacji, które posiada już w zasobach Play Store, otrzymali od Google maile w tej sprawie i zostali poproszeni o dopasowanie swoich gier do właściwej kategorii. Jednym z czynników, który pchnął giganta IT do tego typu działań, jest gorzka nauczka z przeszłości, kiedy to w kategoriach gier familijnych i dla dzieci pojawiały się nieraz krwawe i brutalne produkcje.

Google Play Store wprowadzi kategorie wiekowe gier

Tak wyglądać będą znaczniki kategorii wiekowych (foto: Google)

Drugą zmianą, niezauważalną dla samych posiadaczy systemu Android, ale dla deweloperów, będzie sprawdzenie aplikacji i gier przez pracowników Google. Jak pamiętamy, aż zbyt często w sklepie Google pojawiały się fałszywe aplikacje, którym udało się przechodzić kontrolę "z automatu". Kim poinformowała, że zaczęto tak robić już na kilka dni przed ogłoszeniem tej informacji. Pocieszeniem dla deweloperów ma być fakt, że od momentu zgłoszenia aplikacji do Google Play, a jej weryfikacją ma minąć zaledwie kilka godzin.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.05.2023]

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: