Google Play pojawi się w Windows 10 i 11

Wkrótce Twoje ulubione aplikacje i gry ze smartfona odpalisz na obu systemach Windows.

Foto: Google

Gdy Microsoft zapowiedział Windows 11, ujawnił, że nawiązał współpracę z Amazon, aby można było korzystać z aplikacji na Androida z Amazon Appstore. Oczywiście znaleziono sposób, aby korzystać również z Google Play Store (pisałem o tym tutaj), ale to taka "samoróbka", która może sprawować się różnie. Jednak podczas wczorajszej ceremonii The Game Awards Google niespodziewanie ogłosiło, że dostarczy sklep Play dla Windows 10 oraz Windows 11. Kiedy?

Już w przyszłym roku! A co ciekawe, w tym celu nie potrzebuje partnerstwa z Microsoftem czy producentami emulatorów (jak choćby BlueStacks). Zajmie się tym od początku do końca samodzielnie. A ponieważ wiemy, jak kolosalne ma zaplecze, jest nadzieja, że od momentu debiutu wszystko będzie działać perfekcyjnie. Jak poinformowano podczas gali:

Od 2022 roku gracze będą mogli korzystać ze swoich ulubionych gier z Google Play na większej ilości urządzeń i bez problemu przeskakiwać pomiędzy telefonem, tabletem, Chromebookiem i urządzeniem z Windows. Nie możemy się doczekać udostępnienia naszej platformy dla graczy korzystających z różnych systemów. W przypadku Windows planujemy natywną aplikację, której będziemy dystrybutorem. Jest ona przewidziana dla Windows 10 i 11. Nie planujemy streamingu gier

To ostatnie zdanie wskazuje, że usługa nie będzie rozwiązaniem chmurowym. Wszystko brzmi wręcz pięknie, pozostaje więc tylko czekać na kolejne oficjalne informację, a zwłaszcza planowaną datę premiery.

Zobacz również:

Źródło: Neowin