Google Play pozwoli testować aplikacje i gry przez 2 godziny, a nie kwadrans

Użytkownicy systemu Android będą mieli znacznie więcej czasu na przetestowanie aplikacji ze sklepu Google Play. Twórcy zielonego robota zdecydowali się na zwiększenie okienka czasowego w trakcie którego można ubiegać się o zwrot z 15 minut do 2 godzin.

Jeszcze kilka lat temu użytkownicy systemu Android mogli testować aplikacje w sklepie przez równe 24 godziny, ale Google zdecydowało się dość znacznie ograniczyć ten okres. Google Play do dzisiaj dawał zaledwie 15 minut na przetestowanie aplikacji. Użytkownicy byli bardzo niezadowoleni z tej zmiany, ponieważ kwadrans to zdecydowanie za mało, żeby przetestować wiele aplikacji ze sklepu.

Testowanie aplikacji polega na tym, że po zakupie pobierane są środki z konta użytkownika, ale przez określony czas w aplikacji Google Play w miejscu przycisku “Odinstaluj” pojawia się guzik pozwalający na cofnięcie transakcji. Po jego naciśnięciu aplikacja znika z urządznia i rozpoczyna się proces zwrotu wydanych pieniędzy, który może trwać kilka dni.

Zobacz również:

  • Recenzja: Huawei Watch GT 3 Elite - elegancki design i świetna bateria
  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]
  • Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida
Google Play pozwoli testować aplikacje i gry przez 2 godziny, a nie kwadrans

Do teraz użytkownicy Androida mieli zaledwie 15 minut na przetestowanie aplikacji. Okres ten został wydłużony do pełnych dwóch godzin. Po upłynięciu tego czasu i wykryciu problemów z aplikacją nie pozostanie już nic innego, jak kontakt z deweloperem z prośbą o zwrot pieniędzy. Twórcy aplikacji zwykle nie robią problemu.

Należy jednak uważać, ponieważ deweloperzy mogą usunąć przy swojej aplikacji opcję zwrotu środków na konto. Warto dokładnie czytać opis programu przed kliknięciem przycisku “Kup”.

źródło: phandroid.com