Google Plus dodaje wsparcie dla gier

Google+ to serwis społecznościowy, który zaczął rywalizować z Facebookiem. Zbliżył się do niego o kolejny krok, dodając na swoim portalu wsparcie dla przeglądarkowych gier.

Dla niektórych użytkowników Facebooka, gry są jednym z bardziej irytujących aspektów. Nie każdy bowiem chce widzieć jak jego znajomi proszą go o podlewanie kwiatków czy sadzenie marchewek. Google zauważył ten problem i dlatego gry na Google Plus dostają całkiem oddzielną stronę, odseparowywującą je od całej reszty serwisu.

Irytujące czy nie, dla niektórych gry te są bardzo opłacalnym biznesem, czego dowodem jest zainteresowanie tym rynkiem wśród takich gigantów jak Electronic Arts. Liderem jest jednak ciągle Zynga, która do tej pory prawie całą swoją fortunę zdobyła na przeglądarkowych tytułach.

Google Plus goni Facebooka - gry już dostępne

Google Plus goni Facebooka - gry już dostępne

Google+ nie posiada może tak dużej bazy użytkowników jak Facebook, jednakże dla developerów gier ma inny kuszący aspekt - prowizję w wysokości 5% od zysków z gier (w przeciwieństwie do facebookowego 30%). Oczywiście tak niski udział w grach ma służyć póki co tylko zachęta dla developerów. Ostateczny "podatek" nie jest jeszcze znany.

Dotychczas, za 16 gier dostępnych na Google+ (wśród których znajdziemy m.in. Dragon Age Legends, Zynga Poker czy Angry Birds) odpowiedzialnych jest 10 developerów.