Google Plus otwarte dla wszystkich

Trzy miesiące po uruchomieniu Google Plus jest już dostępne bez zaproszeń. Właśnie dziś zaczyna się prawdziwy pościg za Facebookiem.

Niby w odpowiedzi na narzekania w artykule Google Plus dostał zadyszki, serwis został dziś oficjalnie otwarty dla wszystkich chętnych. Testy serwisu trwały nieco ponad 90 dni, a jak skrupulatnie wyliczono, wprowadzono w tym czasie aż 91 różnych zmian i poprawek.

Dziś aby skorzystać z usług serwisu, wystarczy zarejestrować się na stronie plus.google.com (alternatywny adres to google.com/+). Tuż po założeniu konta, z pewnością przydadzą wam się nasze artykuły:

Google Plus: 7 szybkich porad i trików

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]
  • Najlepsze oferty abonamentowe - jakiego operatora wybrać? (30.11.2021)

Google Plus: jak znaleźć ciekawych ludzi

Możecie też prywatnie zapytać o wiele spraw w moim profilu (+Wiktor Szpunar).

Wraz z oficjalnym udostępnieniem serwisu Google wprowadziło w nim kilka cennych zmian. Znajdziemy wśród nich możliwość wyszukiwania postów, czyli coś czego nie ma na razie żaden popularny w Polsce serwis społecznościowy. Są też liczne poprawki w usłudze Hangouts (do rozmów wideo wewnątrz serwisu), która służy teraz w pracy zespołowej nad dokumentami Google Docs i wspólnym rysowaniu na ekranie.

Google Plus oficjalnie zaczyna rywalizować z Facebookiem i NK o pierwsze miejsce w polskich społecznościach. Już niebawem kolejne porównania i pierwsze statystyki G+ po otwarciu.