Google Plus rozpoznawalne w polskim internecie

Już ponad jedna trzecia polskich internautów wie czym jest Google Plus. Serwis społecznościowy szybko zyskuje popularność, a korzystanie z niego deklaruje już 13% użytkowników. Czy to wystarczy, by przełamać dominację Facebooka w przyszłym roku?

Ostatnie badania agencji social mediowej Think Kong i serwisu badawczego StudentsWatch mogą napawać optymizmem zespół serwisu Google Plus. Choć wyniki potwierdzają, że w pościgu za Facebookiem młodszy konkurent wciąż jest daleko w tyle, to jednak zapowiadają też dalszy, szybki rozwój.

"Prawie 94 procent internautów używa serwisów społecznościowych. Dla wielu synonimami tej kategorii są Facebook, NK czy YouTube. Google+ tworzy na razie dużo mniejszą społeczność, ale widać bardzo szybki wzrost" - komentuje Norbert Kilen z agencji social mediowej Think Kong - "Myślę, że przyszły rok, pojawienie się aplikacji i reklam w G+ sprawią, że własna strona na Plusie stanie się obowiązkowym elementem taktyki social mediowej wielu firm".

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Ciekawostką jest fakt, że struktura wiekowa Google Plus znacznie różni się od tej znanej z Facebooka i Naszej Klasy. Przeważają tu osoby w wieku 31-39 lat, głównie z największych polskich miast. Korzystanie z G+ zadeklarowało 13% badanych, a usłyszała o nim dotąd nieco ponad 1/3 polskich internautów (37%).

Ponad połowa pytanych deklaruje, że z Google Plus skorzysta, ale dopiero wtedy gdy będzie nieco większy lub gdy pojawią się nowe, ciekawsze możliwości.

Google Plus rozpoznawalne w polskim internecie

Jak często zwykle korzystasz z serwisu Google Plus? (Think Kong, StudentsWatch)

Google Plus rozpoznawalne w polskim internecie

Które z poniższych zdań najlepiej oddaje Twoją opinię o Google Plus? (Think Kong, StudentsWatch)

______________________________

Kwestionariusz wywiadu składał się z 11 pytań badawczych i został opracowany wspólnie przez agencję interaktywną Think Kong i portal badawczy StudentsWatch. Pełny raport prezentujący wszystkie dane uzyskane w wyniku badania będzie dostępny na stronie Think Kong.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: