Google Project Ara, czyli modularny smartfon - więcej szczegółów już 15-16 kwietnia

Modularny smartfon Google, który rozwijany jest w ramach projektu Ara, będzie tematem następnej konferencji amerykańskiej firmy. Odbędzie się ona 15-16 kwietnia i będzie się skupiała na platformie Ara Module Developers’ Kit (MDK).

Projekt Ara, nad którym od ponad roku pracuje grupa Advanced Technology and Projects, to rozwiązanie, które może zupełnie zmienić oblicze mobilnego rynku przyczyniając się również do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska. Zakłada on bowiem stworzenie modularnego smartfona, czyli urządzenia, które podobnie jak komputer PC, będzie pozwalało na sprzętowy upgrade.

Przykład

Wyobraźmy sobie, że aparat naszego smartfona "nie daje już rady" w porównaniu z aparatem w smartfonie naszego znajomego. Aby to zmienić nie musielibyśmy już kupować nowego modelu smartfona, lecz jedynie samodzielnie wymienić w naszym "staruszku" zakupiony moduł aparatu.

Zobacz również:

  • Włochy chcą ukarać Apple i Google. Jakiej kwoty oczekują od firm?
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 27.11.2021]

Projekt Ara - wkrótce nowe informacje

Jak się właśnie dowiadujemy, firma Google zapowiedziała na 15-16 kwietnia konferencję dla deweloperów zainteresowanych tym fantastycznym projektem, który przeznaczony jest "dla sześciu miliardów ludzi". Zamierza się podczas niej skupić na prezentacji Ara Module Developers’ Kit (MDK), czyli otwartej platformy, która "zawiera wszystko co potrzebne do zaprojektowania modułu Ara". Mam jednak nadzieję, że zobaczymy również na żywo pierwszy modularny smartfon.

Konferencja będzie miała miejsce w Mountain View w Kalifornii. Będzie ją można również śledzić za pośrednictwem transmisji online.