Google Project Tango - smartfon z funkcją mapowania 3D. To zapowiedź świetnej zabawy!

Firma Gogle przedstawiła kolejny świetnie zapowiadający się projekt o nazwie Tango. Jest to smartfon pozwalający na mapowanie 3D w czasie rzeczywistym.

Zespół Advanced Technology and Projects dał się kilka miesięcy temu poznać z interesującej strony zapowiadając Projekt Ara, który zakłada stworzenie modularnego smartfona pozwalającego w razie konieczności na wymianę jego kluczowych elementów (coś jak upgrade PC). Dzisiaj zaprezentował on kolejne niesamowicie zapowiadające się rozwiązanie - Project Tango.

Jest to 5-calowy prototypowy smartfon wyposażony w aparat 4 MP, któremu towarzyszy czujnik głębi i kamera wykrywająca ruch. Nad ich pracą czuwają dwa procesory obrazu:

Google Project Tango - smartfon z funkcją mapowania 3D. To zapowiedź świetnej zabawy!

Google Project Tango

Dzięki temu zestawowi urządzenie nie tylko śledzi ruch, ale jest w stanie wykonać trójwymiarowe mapowanie w czasie rzeczywistym wszystkiego co widzi, o czym możecie przekonać się oglądając poniższy film:

Przed projektem Tango rysuje się wiele interesujących zastosowań (np. gry, aplikacje do projektowania wnętrz) opartych na rozszerzonej rzeczywistości.

"Wyobraź sobie, że bawisz się w swoim domu w chowanego ze swoją ulubioną postacią z gry, albo przekształcasz korytarze w domu w zadrzewione ścieżki. Wyobraź sobie, że konkurujesz z przyjacielem o władzę nad wyznaczonym terytorium w Twoim domu z własną miniaturową armią, lub ukrywasz wirtualne skarby w fizycznych miejscach na całym świecie" - opisuje przykładowe możliwości nowego rozwiązania zespół ATAP.

Aby jednak Project Tango mógł w pełni rozwinąć skrzydła, musi otrzymać wsparcie ze strony producentów oprogramowania. Z podanych przez Google informacji wynika, że 200 zestawów deweloperskich zostanie do nich przesłanych do 14 marca.

Na koniec jeszcze jedno: wykorzystane przez Google procesory Myriad 1 firmy Movidius to bardzo energooszczędne układy, które powinny dosyć delikatnie obchodzić się z baterią urządzenia.

Więcej informacji: tutaj