Google Sabrina - oto specyfikacja techniczna następcy Chromecast'a

Google Sabrina będzie przystawką do telewizora pracującą w oparciu o system operacyjny Android TV. Urządzenie będzie bardziej zaawansowanym Chromecast'em.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się informacje na temat tajemniczego urządzenia od Google, która ma zadebiutować już w lipcu razem z tańszym smartfonem Pixel 4a. Szybko okazało się, że chodzi o nową przystawkę do telewizora, która pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV.

Google Sabrina
Źródło: gizchina.com

Google Sabrina

Źródło: gizchina.com

Urządzenie o kryptonimie Google Sabrina będzie następcom Chromecast'a (sprawdź, jak skonfigurować), który zaoferuje o wiele większą ilość funkcji. Portal XDA-Developers dotarł do filmiku promocyjnego Google Sabrina, na którym ukazano najważniejsze elementy interfejsu użytkownika.

Użytkownik o nicku deadman96385 podzielił się przedpremierową wersją oprogramowania, która pozwoliła na odkrycie kluczowych elementów specyfikacji technicznej nadchodzącego urządzenia.

Zgodnie z przeciekiem Google Sabrina zaoferuje 2 GB pamięci operacyjnej oraz procesor Amlogic S905X2. Chip zbudowany został w 12 nm procesie technologicznym oraz oferuje cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,8 GHz. Za obliczenia graficzne odpowiada układ ARM Mali-G31 z dwoma rdzeniami. Całość wspiera 10 bitowe wideo w formacie H.265 o rozdzielczości 4Kp75. Google Sabrina posiada także wbudowany port HDMI 2.1 z obsługą rozdzielczości 4K w 60 Hz. Urządzenie wspiera także wideo w jakości HDR10, HLG oraz Dolby Vision.

Procesor Amlogic S905X2 to popularny wybór wśród producentów urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV.

Pilot sterowania Google Sabrina
Źródło: gizchina.com

Pilot sterowania Google Sabrina

Źródło: gizchina.com

Google Sabrina wyposażono także w układ Broadcom BCM43569 odpowidzialny za łączność Bluetooth/Wi-Fi oraz procesor DSP Tensilica HiFi Cadence.

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, ile kosztować będzie Google Sabrina oraz na kiedy zaplanowano oficjalną premierę. Wcześniejsze plotki sugerowały, że urządzenie pojawi się na rynku już w lipcu.

Sprawdź, ile kosztuje Chromecast Ultra