Google SketchUp 6

Google SketchUp w wersji 6 jest tak samo prosty w obsłudze, jak w wersjach poprzednich, a oferuje kilka nowych, ciekawych funkcji.

Aplikacja do modelowania 3D firmowany przez Google? Pomysł wydaje się dziwaczny, ale bezpłatny SketchUp 6 to jeden z najprostszych w obsłudze programów tego typu - z jego intuicyjnym interfejsem poradzą sobie nawet zupełnie początkujący. Prostota korzystania to największa zaleta Google SketchUp 6, świetnego zwłaszcza w szybkim projektowaniu, a raczej trójwymiarowym szkicowaniu budynków i wnętrz. Nie zastąpi zaawansowanych programów architektonicznych i inżynierskich w biurach projektowych, ale sprawdzi się w domowym użytkowaniu, przyda się też do szybkiego notowania i testowania pomysłów, związanych np. z remontem domu.

Aplikacja upraszcza wiele czynności w stylu typowym dla produktów Google. Już w pierwszym oknie można wybrać domyślny rodzaj widoku (perspektywiczny lub rzut z góry) i jednostkę miary używaną w projektach. W programie sprytnie wypchnięto na pierwszy plan najprostsze narzędzia, przede wszystkim modelowanie za pomocą rozciągania figur płaskich. Aplikacja świetnie zapamiętuje hierarchię obiektów - jeśli np. wytniesz w ścianie budynku miejsce na drzwi, to przy obrocie ściany również drzwi zostaną odpowiednio obrócone. Google SketchUp 6 współpracuje z Google Earth, a dodatkowo program można rozwijać za pomocą skryptów w języku Ruby.

Informacjehttp://sketchup.google.com Cena bezpłatny