Google SketchUp 7.1 - 3D pod strzechy

Tworzenie trójwymiarowych obiektów to trudne i czasochłonne zadanie. Poradzisz sobie z nim tylko wtedy, gdy użyjesz odpowiednich narzędzi. Jeżeli jesteś początkującym projektantem skorzystaj z Google SketchUp.

Google SketchUp 7.1 - 3D pod strzechy

Google SketchUp

Google SketchUp to narzędzie do tworzenia trójwymiarowych obiektów. Aplikacja ma za zadanie ułatwić modelowanie i umożliwić projektowanie nawet niezaawansowanym użytkownikom.

W Google SketchUp wszystkie operacje wykonuje się za pomocą myszy. Użytkownik rysuje się okręgi, wielokąty, łuki. Z płaskich obiektów tworzy się bryły, a następnie łączy się je w bardziej skomplikowane model. Zgodnie z zasadą, że nawet najbardziej skomplikowany obiekt można rozłożyć na bardzo proste elementy, metoda ta wystarczy nawet do zaprojektowania wieży Eiffela.

Obiekty z Google SketchUp można współdzielić z innymi użytkownikami aplikacji. Za pomocą tego narzędzia tworzy się także modele budynków do umieszczenia w Google Maps. Jeżeli nie masz czasu rozpoczynać projektu od zera przykładowe modele pobierzesz z Internetu.

Po stworzeniu bryły można ją pokryć teksturą. Biblioteka SketchUp zawiera kilkaset materiałów podzielonych na kilkanaście grup. Gotowy obiekt da się także w prosty sposób animować. Google SketchUp dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej. Program jest bezpłatny.

Pobierz: Google SketchUp 7.1